jak se vyhnout

Jak se vyhnout investorskému fuck-upu?

Během investování můžete narazit na velice zajímavé investice. Mnohé z nich se mohou zdát podezřelé, proto je třeba si je proklepnout. Pokud si mnohdy dobře nerozmyslíte a nepročtete nějaké podmínky při investování, pak se velice rychle můžete stát obětí podvodníků, ale mnohdy taky férových společností, které to sice s vámi původně myslí době, ale vy jste jen ten nepečlivý člověk, který se nechal „podělat“ tím, že si vše dobře nepřečetl či nezjistil.

Naletět podvodníkům jde dneska velice lehce. Mnozí z nich jsou velice přesvědčiví, i samotná nabídka investování vám přijde velice lákavá, proto se mnohdy ani nepozastavíte nad možností, že se jedná o podvodníka. Jenže každou nabídku raději zvažte, ať už se jedná o poměrně lákavou a smyslnou nabídku nebo ať už se jedná o nesmyslnou nabídku, která je stoprocentně podvodná.

Abyste nenaletěli takovým podvodníkům, tak byste měli vědět, jak se vlastně takového investorskému fuck-upu vyhnout. Pokud se budete držet těchto pravidel, pak vás nikdo nemůže podvést, tím si můžete být jisti.

• ČTĚTE!

Nejvíce lidí se dostává do šlamastiky, když si nepřečtou podmínky nebo důkladně si nepřečtou to, co jim makléři nebo investiční společnosti nabízejí. V tom tkví největší chyba. Lidé jsou dneska líní i po stránce čtení. Právě tito lidé by se do investičního světa rozhodně neměli hrnout, protože právě tito lidé se už zpravidla díky své líné neopatrnosti stanou terčem fuck-upu.

• NETRPĚLIVOST

Dalším problémem je netrpělivost. Mnoho lidí je netrpělivých, nedokážou počkat. Jenže svět investování je bohužel dlouhodobá záležitost, nikoliv ta krátkodobá. Pokud někdo přijde s tím, že vám slíbí přivýdělek během několika týdnů, pak je to podvodník. Svět investicí je opravdu jenom čistě o dlouhodobých projektech. Je třeba myslet na to, že pokud zatoužíte po něčem krátkodobém, musíte se stát raději obchodníkem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..