jak se vyhnout

Jak se vyhnout investorskému fuck-upu?

Během investování můžete narazit na velice zajímavé investice. Mnohé z nich se mohou zdát podezřelé, proto je třeba si je proklepnout. Pokud si mnohdy dobře nerozmyslíte a nepročtete nějaké podmínky při investování, pak se velice rychle můžete stát obětí podvodníků, ale mnohdy taky férových společností, které to sice s vámi původně myslí době, ale vy jste jen ten nepečlivý člověk, který se nechal „podělat“ tím, že si vše dobře nepřečetl či nezjistil.

Naletět podvodníkům jde dneska velice lehce. Mnozí z nich jsou velice přesvědčiví, i samotná nabídka investování vám přijde velice lákavá, proto se mnohdy ani nepozastavíte nad možností, že se jedná o podvodníka. Jenže každou nabídku raději zvažte, ať už se jedná o poměrně lákavou a smyslnou nabídku nebo ať už se jedná o nesmyslnou nabídku, která je stoprocentně podvodná.

Abyste nenaletěli takovým podvodníkům, tak byste měli vědět, jak se vlastně takového investorskému fuck-upu vyhnout. Pokud se budete držet těchto pravidel, pak vás nikdo nemůže podvést, tím si můžete být jisti.

• ČTĚTE!

Nejvíce lidí se dostává do šlamastiky, když si nepřečtou podmínky nebo důkladně si nepřečtou to, co jim makléři nebo investiční společnosti nabízejí. V tom tkví největší chyba. Lidé jsou dneska líní i po stránce čtení. Právě tito lidé by se do investičního světa rozhodně neměli hrnout, protože právě tito lidé se už zpravidla díky své líné neopatrnosti stanou terčem fuck-upu.

• NETRPĚLIVOST

Dalším problémem je netrpělivost. Mnoho lidí je netrpělivých, nedokážou počkat. Jenže svět investování je bohužel dlouhodobá záležitost, nikoliv ta krátkodobá. Pokud někdo přijde s tím, že vám slíbí přivýdělek během několika týdnů, pak je to podvodník. Svět investicí je opravdu jenom čistě o dlouhodobých projektech. Je třeba myslet na to, že pokud zatoužíte po něčem krátkodobém, musíte se stát raději obchodníkem.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.