jak se daří třicátníkům

Jak se daří českým třicátníkům po finanční stránce?

Finance jsou v dnešní době nutností, bez které se nedá žít. Své o tom ví rozhodně i třicátníci, kteří už mají většinou vystudováno, popřípadě mají dokonce i svůj vlastní byznys, který je živí. Nyní se na povrch dostávají nejrůznější spekulace o tom, jak se vlastně třicátníci mají skutečně. Řada z nich si stěžuje, jiná si svůj život nemůže vynachválit. Kde je tedy pravda?

Mnoho Čechů si neustále stěžuje na svůj finanční život. Je to však možná tím, jak zkrátka neumí hospodařit. Mnohdy je to taky proto, že chtějí neustále víc, ale na víc opravdu nemají. Pojďme se teď zaměřit na výše zmiňované třicátníky a zhodnoťme si jejich finanční situaci. Mají se tedy tak špatně, jak o sobě řada z nich tvrdí? Nebo se mají skoro jako prasata v žitě?

Chtějí od života více!

Žijeme v době, kdy chceme od života zkrátka víc. Tak to je a tak to nejspíše i bude. Máme celou řadu možností a jen hlupák by je nevyužil, proto se není čemu divit, když i současní třicátníci touží po naprostém využití těchto možností. Dříve však třicátníci chtěli spíše rodinu, nyní si ale zakládají hlavně na kariéře a poté možná začínají uvažovat o rodině.

Jelikož je aktuální situace se zaměstnáním taková, jaká je, většina třicátníků se nebojí o ztrátu svého zaměstnání, pokud tedy nepodnikají. Mnoho z nich si uvědomuje současnou ekonomickou situaci a moc dobře řada z nich ví, jak to bude dál. Není se čemu divit, když větší polovina už dokonce bydlí ve vlastním.

Dnes už třicátníci nemají jen svůj dům, ale také i své vlastní auto, dokonce i spoří nebo se rozhodují své úspory investovat. I přes tyto všechny nutnosti a denní starosti si dokážou život užít naprosto naplno. Přesně tak to vyplývá z aktuálních průzkumů a z analýz, které v nedávné době podnikla společnosti Data Collect a taky UniCredit Bank.

Nejsou na tom zrovna špatně!

Díky zmíněným faktům lze tedy říct, že se současní třicátníci nemají zrovna nejhůře. Jejich platy jsou tak skvělé, že s nimi v naprosté pohodě vychází, dokonce z ní mohou i ušetřit několik tisíc měsíčně. Dokonce se mnohdy nemusí ani nijak omezovat. Mohou si koupit, po čem touží, ale většinou se podle průzkumů raději řada z nich uskromní.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..