S iPadem vám už home office nic nezkazí

Notebook na kolena, polštář za hlavu, přikrýt se a do práce. Čas od času takhle vypadá home office nás všech. A kdo tvrdí, že ne, ten u toho má ještě zavřené oči. Všechno ale může být jinak. Přečtěte si, jak vám iPad zefektivní práci z domu.

iPad dokáže nahradit počítač. Alespoň se o tom v souvislosti s novým iPadem Pro 2021 mluví.

Je to pravda?

Ne tak úplně. Pokud pracujete s grafikou, videem nebo programujete, iPad vám moc neposlouží. Potřebujete-li však nástroj pro běžnou kancelářskou práci – na psaní dokumentů, rešerši nebo komunikaci s okolím iPad si zamilujete.

Jak vám iPad pomůže na home office?

Zvládejte online meetingy odkudkoliv

Při práci na dálku většinou máte hodně online meetingů. Proto potřebujete vhodné (tiché a uklizené) místo a software. V pracovních týmech se často používá aplikace Zoom, která na iPadu funguje skvěle (pokud máte stabilní internetové připojení). Většinu funkcí, na které jste zvyklí ze svého MacBooku nebo jiného laptopu, najdete i na verzi pro iPad.

Spolehněte se na kvalitní zvuk do obou směrů. O to se postarají 4 reproduktory a celkem 5 mikrofonů. Velký displej s technologií miniLED (v případě 12,9” varianty iPad Pro 2021) zase zaručí jemný obraz a druhá strana uvidí vás (a v případě potřeby i vaše okolí) bez problému díky 12Mpx kameře a 122° šířce záběru.

iPad si přitom pohodlně vezmete kamkoliv – na terasu, na zahradu a s vypnutou kamerou klidně i do postele. Jediné, co vás limituje, je dosah WiFi, což snadno vyřešíte připojením SIM karty s daty.

Právě firemní data jsou to, bez čeho se při práci na dálku neobejdete. iPad podporuje všechny standardně využívané cloudové aplikace jako iCloud, Google Disk nebo Dropbox. Přímo z nastavení iPadu se také snadno připojíte k firemní síti přes VPN a nepotřebujete žádnou externí aplikaci.

Připojte klávesnici a používejte iPad jako počítač

Uvažujete o iPadu, ale neobejdete se bez myši a klávesnice? Žádný problém, iPad podporuje veškeré Bluetooth příslušenství, takže ho můžete používat téměř stejně jako notebook.

Zcela jiný zážitek vám ale nabídne psaní rukou pomocí Apple Pencil. Získáte pocit, skoro jako byste psali na papír. A uděláte i něco pro své zdraví, protože pozice je přirozenější než při používání klávesnice.

S Apple Pencil můžete dělat poznámky i přímo do dokumentů. Máte-li v ruce papír, naskenujte ho pomocí fotoaparátu, doplňte poznámky a pošlete e-mailem.

Dokumenty upravujte v aplikaci Google Docs, která poskytuje podobné prostředí jako známý Word.

K iPadu navíc snadno připojíte externí monitor adaptérem lightning na HDMI nebo skrz UBS-C kabel. Můžete využít i bezdrátovou technologii AirPlay.

Pořiďte si iPad 2021 nebo iPad Pro 2021 a pusťte se do práce!

Autor článku: Martin Knižátko

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..