Datacentrum k vašim službám. Pro koho je určený VPS hosting?

Mnoho o nich nevíme, ale přesto v našich životech hrají naprosto klíčovou roli. Řeč je o datacentrech. Tajemné místnosti, které zpracovávají naše internetové požadavky. Právě datacentra jsou místem, kudy proudí naše data, kterých lidstvo produkuje nesmírné množství. Nemusí přitom jít jen o obří datacentrum jednoho z technologických gigantů. Datovou křižovatku totiž využívá prakticky každá společnost. Jen zlomku z nich se však vyplatí investice do vlastních serverů a potřebné infrastruktury.

Zařízení byť miniaturního datacentra je totiž finančně nesmírně náročné. Nestačí totiž jen pořízení vlastních serverů. Myslet musíme také na vybudování potřebné infrastruktury. Nad servery je nutné neustále bdít. To znamená posílení personálních kapacit. V praxi tedy budete muset najmout nové zaměstnance, zaškolit stávající nebo být osobně neustále v pozoru. Zkrátka nejde o záležitost, kterou by se dalo řešit polovičatě.

Realita je proto taková, že pořizování vlastních serverů, respektive budování datacentra se ve skutečnosti vyplatí jen těm největším společnostem. Prakticky všechny ostatní se mohou spolehnout na vyspělejší službu. Tou je především VPS hosting. Někdy také označován jako virtuální server, není ničím jiným než pronájmem kapacity fyzického serveru. Server tedy nevlastníte, ale máte zaručen přistup k přesně vyčleněné porci jeho výkonu. Proto je VPS vynikající v případech, kdy potřebujete spolehlivý serverový prostor, avšak investice do jeho pořízení se vám jen stěží vyplatí.

A když už je řeč o virtuálním serveru, byla by velká škoda opomenout jeho předního poskytovatele. Tím je společnost Faster CZ, jejíž virtuální servery si můžete pronajmout už za částky ve výši stokorun měsíčně. Výměnou za to získáte spolehlivý virtuální server s operačním systémem dle vašeho výběru. K dispozici jsou ty nejpoužívanější. Jmenovitě Linux a Windows.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..