spánek vede k úspěšnému podnikání

Řekneme vám, proč je spánek základ dobrého podnikání

Kvalitní a dostatečný spánek je základem nejen pro odpočinek, ale i pro naše každodenní fungování. Pokud se dobře nevyspíme, nemůžeme provádět správně základní každodenní věci. Ty nám budou buď déle trvat, nebo je nebudeme provádět správně. A to je teprve začátek konce…

Kde má absence kvalitního spánku původ?

Důvodů, proč mají lidé nedostatek spánku, je hned několik. Začíná to televizí a streamovacími službami jako je Netflix, HBO GO, apod., na které koukáme někdy i do ranních hodin. Spánku nepřispívá ani koukání do mobilu či notebooku a z nich vyzařující modré světlo, které negativně ovlivňuje produkci melatoninu (hormonu, který reguluje spánkový cyklus). Za nekvalitním spánkem ale může být i stres, obavy či jiné černé myšlenky.

Přečtěte si také: Mýty o investování a jak je to doopravdy

Jak nás nekvalitní spánek ovlivňuje v kariéře?

Kromě negativního vlivu na zdraví člověka (zvýšeného rizika srdečních onemocnění, zapomnětlivosti nebo dokonce ztráty paměti apod.), je zde i přímá souvislost s problémy v profesním životě. Ať už jde o ovlivnění v rámci učení se novým věcem, soustředění se nebo horšího přijímání a zapamatování si složitějších informací.

Konkrétně nás nedostatek spánku může ovlivnit:

  • Nedostatkem koncentrace,
  • Zapomnětlivostí,
  • Celkovou sníženou výkonností.

Jak tedy dosáhnout kvalitního a dostatečného spánku?

Všechny negativní a rušivé elementy (které zmiňujeme výše), jako jsou filmy a seriály na streamovacích službách nebo modré světlo z notebooků a telefonů, můžeme nahradit například četbou před spaním nebo příjemným rozhovorem s přítelem či přítelkyní. Příjemná nálada a hezké myšlenky jsou velmi dobrým stimulantem pro vyplavení melatoninu a navození správné „spací nálady“.

 

 

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..