dentální hygiena

Proč je dobré chodit na dentální hygienu?

I krásný chrup je součástí našeho vzhledu. Pokud chceme na někoho udělat dojem, měli bychom se pečlivě starat také o náš chrup. V případě, že zanedbáte péči o chrup, hrozí nejen špatné zapůsobení na druhé, ale také mnohé zubní problémy, k nimž se řadí zubní kameny, zubní kazy a samozřejmě i případné záněty, které mohou vést až k paradentóze. V případě, že se chcete problémům vyhnout, kromě každodenní pečlivé starostlivosti o zuby doporučujeme chodit na dentální hygienu. Je to něco, do čeho se vyplatí investovat nejen čas, ale také peníze.

O dentální hygieně se dnes neustále mluví, protože ústa máme všichni každý den na očích, tedy i zuby. Nespočetně lidí studuje právě dentální hygienu, jelikož se chtějí do budoucna starat o chrup ostatních lidí. Mnozí lidé jsou však toho názoru, že dentální hygiena je naprosto zbytečná a že to ke svému životu nepotřebují. To je však mylná domněnka. Dentální hygiena je něco, do čeho se opravdu vyplatí investovat.

Díky dentální hygieně předejdeme zubnímu kazu

I když si zuby čistíte dvakrát denně, ne vždycky je tato péče dostatečná. I přes každodenní čistění se může stát, že vaše zuby budou napadeny zubním kazem, který zubař následně musí bolestivě odstranit. V případě pravidelné kontroly u zubaře vám zubař bohužel nenapraví nedostatky zubní hygieny, pouze vás na ně upozorní, ale ani to není samozřejmostí.

Právě proto byste měli navštěvovat i ordinace zaměřující se na dentální hygienu, jelikož právě díky dentální hygieně stoprocentně předejdete zubnímu kazu.

Jak často chodit na dentální hygienu?

Je ještě otázkou, jak často chodit na dentální hygienu. Mnozí odborníci tvrdí, že se na dentální hygienu vyplatí chodit každého půl roku. Je však nutné říct, že je to opravdu velmi, velmi individuální. Každému pacientovi bude doporučen jiný interval návštěv. Při stanovování intervalu návštěv se bere ohled na zubní kámen, pigment, krvácení dásní a na další věci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..