Problémy české společnosti. Neumíme cizí jazyky a trápí nás exekuce, potvrdil průzkum

Problémy české společnosti. Neumíme cizí jazyky a trápí nás exekuce, potvrdil průzkum

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké jsou problémy české společnosti? Většina lidí si láme hlavu jenom nad tím, co se děje u sousedů za zavřenými dveřmi. Jenže co nás trápí jako národ? V čem zaostáváme, co je naší slabou stránkou? Tímto se zabýval nedávno konaný průzkum, který odhalil, že naší největší slabinou je špatná znalost cizích jazyků. To je něco, co nám brání nejen cestovat, ale také kvůli čemu nemůžeme získat dobré zaměstnání.  

Žádná výuka jazyků ve státních školkách, obecná neznalost jazyka v populaci 

Podle průzkumu děláme chybu už v dětství. Státní školky totiž žádnou výuku jazyků nenabízí. A právě děti jsou ty, kterým se tak angličtina dostane do hlavy opravdu velmi rychle. Tento problém se snaží napravovat soukromé školky, kde zaměření na angličtinu je, ale je pravdou, že ne všichni si mohou soukromou školku dovolit.  

Bohužel pokud se nezačne s angličtinou v útlém věku, problém neznalosti cizího jazyka v populaci přetrvá. Lidé dodnes mají problém sehnat zaměstnání, kde by angličtina nebyla potřeba. Zároveň společnosti mají velký problém obsadit volné pracovní pozice lidmi, kteří anglicky ani nepozdraví.  

Exekuce jsou také problémem 

Podle nedávného průzkumu jsou stejně velkým problémem také exekuce. Sice řada z nich není formalisticky správná, ale jiné ano. Na vině toho, že jsou exekucí zatíženy i domácnosti, které exekucí být zatíženy ještě nemusely, je hlavně státní správa, která v tom nemá zrovna velký pořádek.  

Péče o duševně nemocné jako kapitola sama o sobě 

Co se také považuje za velký problém české společnosti, tak je péče o duševně nemocné. Bohužel jen hrstka lidí ví, co to znamená být duševně nemocný. Řada lidí se však takovým lidem automaticky straní, i když neoprávněně. To pak vede k tomu, že lidé zatajují to, čím trpí. Přiznají to jenom lékaři nebo úřadům, aby se mohl pobírat invalidní důchod.  

Bohužel péče o duševně nemocné je u nás doslova zanedbaná a zastaralá. Její dostupnost je mizerná. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..