Jak na práci z domova? Neperte se s home office

Jak na práci z domova? Neperte se s home office

Během loňského podzimu většina lidí byla nucena k tomu pracovat z domova. Zatímco někteří to ocenili a dál v tom dokonce pokračují s úsměvem na rtech, jiní možnost pracovat z pohodlí vlastní domácnosti nepřijali zrovna s nadšením. Ne všichni se zkrátka umí přesvědčit k práci, když se nachází doma, kde je jiné práce víc než dost. Pro mnohé společnosti to tak byla zkouška ohněm. Pokud se stále touto zkouškou potácíte, poradíme vám, jak hravě práci z domova zvládnout tak, aby byl spokojený jak zaměstnanec, tak i zaměstnavatel.  

Jak zvládnout home office z pohledu zaměstnance 

Patříte k zaměstnancům, kterým byl home office nařízen zaměstnavatelem z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a z důvodu nařízení vlády? Možná jste to neuvítali s otevřenou náručí. Pracovat z domu – to možná nepatří mezi vaše silné stránky. Stačí si ale osvojit několik triků.  

Například si stanovte časový harmonogram, který zkrátka dodržujte. Zakomponujte si do něj i domácí práce, pakliže máte toho doma moc. Jenom je ale důležité, abyste onen časový harmonogram opravdu dodržovali. Zakomponujte si do něj přestávky na oběd, na svačinu či na kávu, aby se vám ho dařilo plnit.  

Kromě toho si pořiďte všechno potřebné vybavení, abyste si pro propisky nebo bloky nemuseli chodit několikrát do obchodu. Vyberte si navíc to neklidnější místo v době, kde budete ideálně sami a kde vás prakticky nic nebude rušit.  

Jak zvládnout home office z pohledu zaměstnavatele 

Ani pro zaměstnavatele nemusí být home office tím ideálním způsobem, jak s pracovníky komunikovat a pracovat. Pokud patříte mezi ně, jistě vás zajímá, jak situaci zvládnout z vašeho pohledu. I pro vás máme několik tipů.  

Především využívejte videohovory. Pokud chcete vysvětlit nějakou práci nebo probrat vypracovaná data s pracovníky, zkrátka se s nimi domluvte a zavolejte jim domů. Pokud jim ale chcete psát e-maily, v ideálním případě využívejte emotikony. Aby zpráva zkrátka působila přátelštěji. Je třeba si uvědomit, že ani pro mnohé zaměstnance nemusí být práce z domova zrovna snadná. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..