Prezident souhlasil s přerušením EET do konce roku

Prezident souhlasil s přerušením EET do konce roku

I když vláda měla hromadu plánů týkajících se elektronické evidence tržeb, s příchodem koronaviru se všechny plány trochu změnily, respektive se musely odložit na později. Mluvíme zejména o 3 a 4 vlně EET, k jejímuž spuštění mělo dojít na začátku letošního roku. Jenže najednou se objevil nový typ onemocnění, který dostal název COVID-19, a tak spuštění poslední fáze EET muselo jít stranou. Řemeslníci, lékaři nebo také advokáti či všichni malí a mikro podnikatelé si tak na malou chvíli mohou zcela oddechnout. Ovšem nebudou si oddechovat dlouho, EET je přerušeno jenom do konce roku 2020. Poté následuje její spuštění a zároveň také zahájení poslední fáze. 

EET se snažili přerušit až do roku 2023

Mnozí senátoři si jsou moc dobře vědomi toho, že ta největší krize teprve přijde v následujících měsících, kdy lidem dojdou peníze a kdy se ve velkém začne propouštět. I proto usilovali o přerušení elektronické evidence tržeb do roku 2023, ovšem to bohužel neprošlo. I když tedy hrozí, že se nejen Česká republika, ale také celý svět bude potýkat s jednou obrovskou krizí, přesto se v České republice spustí EET od příštího roku. To ostatně schválil svým podpisem i prezident Miloš Zeman. 

Je však také velice pravděpodobné, že dojde ještě ke změnám, které se budou odvíjet od aktuální situace v rámci možné další vlny nákazy spojené s koronavirem a její opatření.

Původně mělo být EET spuštěno už letos v létě

I když se někomu může zdát odklad do konce roku příliš malý, pravdou je, že můžeme být rádi alespoň za něco. Původně se totiž EET mělo odložit jenom do letošního léta, a to i společně s třetí a čtvrtou vlnou EET. Nyní se však schválilo a také podepsalo prezidentem nové ustanovení, které říká, že k velkému spuštění dojde na začátku příštího roku. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..