Typ investora

Poznejte, jaký jste typ investora

Dnešní svět nám nabízí mnoho možností. Můžeme podnikat, jak se nám zlíbí, můžeme se nahrnout do světa investic, pokud budete chtít. Konkrétně svět investic je dneska velice ošemetné místo, do něhož se stejně hrne mnoho z nás. Je to z toho důvodu, že řada z nás touží zkrátka po zvýhodnění úspor. Pokud i vy hledáte způsob, jak zvýhodnit své peníze, měli byste taky vkročit do tohoto sice riskantního světa, ale na druhou stranu budete vy ten, kdo může odejít jako boháč. Bez risku nedosáhnete zisku, proto neváhejte už ani minutu. Než však do světa investování skočíte doslova po hlavě, zjistěte, jaký jste typ investora.

Jste konzervativní investor?

Pokud jste konzervativní investor, nemáte rádi riziko. Pouštíte se tedy do co nejbezpečnějších invsetic, tedy dáváte přednost hlavně podílovým fondům, ale taky dluhopisům, což jsou dvě investice, které představují nejmenší riziko. Bohužel pokud jste tímto typem investora, nikdy nedosáhnete tak velkého zvýhodnění, po jakém toužíte. Přece jenom obecně ve světě investic platí, že čím bezpečnější investice, tím zvýhodnění bude menší. Ve světě investic se bohužel sází na risk, ale ten není zrovna vaším nejlepším přítelem – je spíše nepřítelem, kterému se vyhýbáte.

Jste dynamickým investorem?

Jestliže se risku nebojíte, ještě naopak dynamickým investorem. Dynamický investor je ten, který moc dobře ví, že risk je zisk, proto riskuje takřka bez hlavě. Pro vás jsou ideální investice do akcií nebo do nemovitostí, které jsou sice ošemetné a které je nutné neustále kontrolovat, ale na druhou stranu stále víte, že přes neustálé kolísání se vám investice stejně zhodnotí, tudíž jste ochotni počkat, i když to vypadá bledě.

Jste vyváženým investorem?

Taky můžete být vyváženým investorem, což je někdo mezi dynamickým a konzervativním investorem. Tento člověk moc dobře ví, kdy je třeba vycouvat, ale kdy je zase třeba výhodnější riskovat. Má určité peníze, které je ochotný investovat, ale na druhou stranu je nikdy neinvestuje všechny, protože moc dobře ví, že světu investic se nikdy nesmí plnohodnotně důvěřovat.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.