spořicí účty

Používají Češi spořicí účty?

Češi a šetření? To je relativně neznámá kombinace. Je všeobecně známo, že ne každý Čech umí šetřit. Například minimálně obyvatel České republiky má jistou finanční rezervu, která je dobrá například pro situace, kdy se vám něco v domácnosti pokazí a kdy musíte rychle vytasit pár tisíc korun, které vám mohou pomoct danou situaci vyřešit. Je to však samozřejmě otázka jedince. Někteří naši spoluobčané jsou velmi pilní a šetřiví a moc dobře vědí, že život je jen zákon schválnosti, a tak každým dnem může přijít nějaká nepříjemná událost, která zkrátka vede pouze k tomu, aby byly úspory vytaženy z pokladničky. Jenže u řady Čechů to tak opravdu není.

Řada našich spoluobčanů se však v nedávné době rozhodla, že se přece jen šetřit naučí, a tak se rozhodla jít vstříc spořicím účtům, které jsou pro ně jednodušší verze pokladničky. Přece jen nikdo nechce neustále vybírat své ušetřené peníze a házet je do krabičky, která je všem na očích, proto se rozhodli založit si spořicí účty. Jenže většina bank to má následovně – jelikož je nyní velmi populární internetové bankovnictví a nabízí ho takřka už každá banka v České republice, bohužel se musí lidé smířit s tím, že mohou samostatně se spořicím účtem disponovat. Sami si tedy ukládají peníze na tento účet a sami se snaží o to, aby na tomto účtu bylo dostatek peněz. Bohužel to však někdy nejde tak, jak by si představovali, protože přece jen si na tyto uložené peníze mohou sahat, a tak někdy jejich vůle se prohne a peníze si samozřejmě z tohoto spořicího účtu vezmou. Není se čemu divit, když Češi mají sice spořicí účty založené, ale přesto si ukládají své úspory do šuplíků či pokladniček.

Češi mají spořicí účty jen proto, že jim jejich peníze do jisté míry zhodnotí

Spořicí účty lákají všechny lidi zejména proto, že rostou zde úroky. Sice jsou i poplatky nějaké minimální, ovšem úroky z velké částky rostou poměrně hodně. Bohužel však to je jediný důvod, proč si takový účet Češi zhotoví. Následně na tento důvod stejně zapomenou a své úspory budou opět ukládat pouze do šuplíku v nočním stolku.

Co se však týká všech účtů, které mají Češi založené, tak mimo spořicí účty vedou jednoznačně i stavební spoření, které vede více než třetina občanů České republiky. Najdou se tu však také ti, kteří nechávají peníze ležet jen tak na běžném účtu – jedná se zhrub o dvě pětiny lidí.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.