franšízové řetězce

Jaké franšízové řetězce si zvolit a od kterých ruce pryč?

Franchising se do České republiky dostal jako lavina a rozhodl se naprosto pokořit české společnosti, které se rychle neuměli této vlně přizpůsobit. Není se čemu divit – franšízové řetězce přinesly spoustu novinek do světa podnikání, a pokud se čeští podnikatelé nepodrobili několika krokům, které by je dostaly před konkurenci, bohužel brzy selhali. Naštěstí však franchising dovolil podnikat začínajícím lidem v tomto oboru už pod celosvětově známou značkou, což vždy zaručí, že jen tak ze dne nezkrachujete, pokud se nestane něco naprosto neočekávaného. Franšízové řetězce tedy přináší jistou jistotu, že vaše počáteční investice bude dána do podnikání, které už má na trhu rozeběhnutou trať, proto se nemusíte bát, že se z ničeho nic trať nedoběhne. A lidé raději vloží tyto své finance do jistoty, než do rizika, což v sobě nese především jejich nové podnikání a zavedení značky na trh.

Franchising navíc v dnešní době umožňuje podnikat nejen pod značkou rychlého občerstvení, ale také pod zdravější podobou jídel, dále také pod značkou kosmetiky nebo například pod nějakou známou lékárnou. Je toho hodně, z čeho je vybírat, proto si pojďme říct, které franšízové řetězce stojí za to a které ne.

• Fastfoodům už pomalu černá s kosou klepe na dveře

Sice jsou americké fastfoody, mezi něž se řadí především KFC nebo oblíbený McDonald’s, stále hojně navštěvované, už to zdaleka není jako dřív. Lidé si navykli chodit na hamburgery do jiných restaurací, kde je dostanou s nejlepším masem a v mnohem větší formě, než v těchto obchodech. I když se jistě v McDonald’s stále setkáte s frontami, popravdě má co dělat, aby si zákazníky udržel. Rychlé nezdravé občerstvení totiž pomalu poráží občerstvení ve zdravé podobě, jejichž franchising se v poslední době hodně rozšířil.

• Investujte do zdravých podob restaurací

Pakliže byste se rozhodli přece jen investovat, investujte rozhodně do zdravějšího občerstvení. Kupříkladu například Ugova čerstvá šťáva je na jisté úrovni růstu, proto třeba právě do tohoto občerstvení jděte. Samozřejmě dobře uděláte také s Bageterií Boulevard, protože i tyto bagety jsou čím dál více populární.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.