Posílení imunity

Jak posílit imunitu během sychravých dnů?

Zima se nám ukazuje v plné své síle. Doposud byla zima jenom o břečce, která nám znepříjemňovala cesty do práce či do školy. Doposud byla zima spíše teplým ročním obdobím, které miluje každý z nás. Jenže nyní je s vysokými teplotami konec, zima se rozhodla nastoupit ve vší parádě a teploty nám tedy začínají klesat pod bod mrazu. Je třeba s příchodem té tuhé zimy začít přemýšlet i nad tím, jak bychom posílili naši imunitu. Bakteriím a virům totiž dokáže skvěle čelit jenom naše posílený imunita.

Existuje mnoho způsobů, jak lze naši imunitu stoprocentně posílit. Pojďme si říct ty nejúčinnější způsoby, jak tu naši imunitu upevníme.

• Rybí tuk

Málokdo ví, že naši imunitu dokonale posílí takový rybí tuk. Přece jenom je to spíše něco, co nám naše maminky míchaly do jídla nebo nás nutily polykat, abychom měli silnější kosti. Jenže takový rybí tuk je prospěšný pro naše tělo obecně. Pomáhá podporovat usazování vápníku v kostech, zpomaluje stárnutí buněk, má protizánětlivé účinky, snižuje riziko nádorových onemocnění a hlavně taky snižuje cholesterol v krvi. Kromě toho je taky naprosto skvělý v posílení naší imunity.

• Zinek

Při posilování naší imunity jsou našimi nejlepšími přáteli nejen vitaminy, ale taky i minerály. Tím nejdůležitějším minerálem, který bychom si měli dopřát v době, kdy chceme posílit naši imunitu nebo kdy chceme zamezit nemoci, která se na nás dobývá, je zinek. Bez toho bychom neměli dát ani ránu. Zinek je hotový čaroděj, je to minerál, který nás rychle zbavuje nachlazení nebo který slouží jako prevence před nepříjemnými nemocemi.

Zinek nemusíte konzumovat jenom v doplňcích stravy, ale můžete ho konzumovat například v tmavém masu, dále taky v mléku nebo třeba ve vaječných žloutcích. Taky se hojně vyskytuje v ústřicích a taky v játrech či v mořských živočiších.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..