svěží mysl

Jak podnikatelé udržují svou mysl stále svěží?

Dneska je svět podnikání otevřen opravdu každému. Být podnikatelem však není zrovna to nejjednodušší. Mnoho lidí si myslí, že podnikatelé jen sedí na zadku a chodí si do práce, kdy se jim zlíbí, ale právě podnikatelé jsou ti, kteří mnohdy obětují víkendy, aby splnili zakázku odběrateli či aby připravili všechny důležité podklady k budoucímu obchodnímu styku. Právě podnikatelé si musí neustále udržovat svěží mysl, protože plná hlava nikdy nepřinese možná východiska. Jak si však udržet mysl stále svěží?

Mnoho podnikatelů ráno brzy vstává, aby stihli celou řadu povinností. Ranní ptáčata jsou mnohdy i efektivnější v práci, proto brzké vstávání je jenom chvályhodné. Jenže hlava mnohdy může být stále velice unavená, což není pro podnikání dobře. Podnikatelé proto hledají mnoho možností, jak udržet mysl svěží, jak být stále nastartovaní a v pozoru.

Nejčastěji pijí kávu, ale to jim dodá energii opravdu jenom na chvilku, než vyprchá kofein. Existují však dva způsoby, které dodají podnikatelům sílu po celý den a osvěží jim mysl.

Cvičíte jógu?

Řada podnikatelů už konečně dochází na sílu jógy. Jóga je to nejlepší cvičení, co si můžete ráno zacvičit. Nejen, že se při ní dokonale protáhnete, ale taky vás naprosto uklidní, probudí ve vás hormony štěstí a osvěží vám mysl. Při józe je zakázáno na cokoliv myslet – jen vnímáte své nádechy a výdechy, na které v tomto cvičení musíte klást zřetel. Bez správného dýchání nebude jóga tak účinná, jak by mohla být.

Zkoušeli jste meditovat?

O polední pauze řada podnikatelů dokonce medituje. Je to skvělý způsob, jak alespoň na pár minut naprosto uniknout stresovým situacím a náročnému zaměstnání. Během několika málo minut se vám naprosto osvěží mysl, vyženete z ní mnoho starostí a konečně se vám do hlavy dostanou nové myšlenky a nové řešení na problematické situace, které se zdály být nevyřešitelné.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..