podnikatel roku

Podnikatel roku napříč kraji, kdo se letos stane vítězem?

Blíží se finále soutěže Podnikatel roku, která i letos vybrala z českých regionů ty nejlepší podnikatele. Vítěze budeme znát už 28. února, pojďme se společně podívat, kdo se tedy do národního kola probojoval.

Pražský podnikatel roku…

Za Prahu se stal podnikatelským vítězem 18. ročníku soutěže zakladatel investiční společnosti, která se zaměřuje na rozvoj digitální ekonomiky a největšího internetového obchodního domu, Jakub Havrlant.

V regionu Středočeského kraje pak vyhrál Pavel Louda z LOUDA holding a.s. Oba vítězové zaujali porotu svým širokým záběrem aktivit a také zájem o vzdělávání a rozvoj budoucí generace.

Přečtěte si také: Udržitelnost v podnikání

Vítězem Olomouckého kraje je Meopta Group

Titul zde získal Gerald Rausnitz, který navazuje na tradici firmy Optikotechna svého strýce, který byl česko-americkým podnikatelem. Meopta Group se zabývá optickými řešeními a high-tech aplikacemi. To vše vyrábí a navrhuje pro široké spektrum odvětví od zdravotních a vědeckých přístroji až k digitální filmové projekci.

Ve Zlínském kraji

Ve Zlínském kraji se probojoval na první místo Tomáš Dudák. Jeho firma využívá efektivní upcyklaci, za rok zpracuje materiál ze 78 milionů kusů PET lahví. Nezávislá porota se pro udělení titulu majiteli společnosti SPUR rozhodla mimo jiné právě proto, že při výrobě klade velký důraz na témata, jako jsou ochrana životního prostředí a odpovědné podnikání.

Přečtěte si také: Atypické palety ho udělaly podnikatelem roku v Plzeňském kraji

Jihomoravský kraj ovládly technologie

Ocenění Podnikatel roku v Jihomoravském kraji získal Petr Palas. Jeho společnost Kentico software nabízí inovativní technologická řešení v oblasti e-commerce a nástroje pro digitální marketing. Projekty společenské odpovědnosti, které jeho společnost podporuje rovněž vychází z návrhu zaměstnanců a zapojuje do nich i přímo zákazníky – za každou softwarovou chybu, kterou objeví, vysadí jeden strom.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..