krbová kamna

Podle čeho se mají vybírat krbová kamna?

Jelikož léto skončilo, pomalu začínáme pociťovat, že se k nám řítí podzim. Rána jsou už poměrně chladná, neustále prší. Člověk by raději neodcházel z domu, ale není to tak lehké, když se musí každý všední den do práce. O to více se však člověk domů těší – za tím odpočinkem, za tím teplem. A právě teplo si zanedlouho budeme muset bohužel vytvářet – a to topením. Klesající teploty nám už zrovna nebudou chodit do karet, a tak se na ně musíme připravit.

Na mnoha internetových stránkách se dočtete, že jestliže chcete změnit dodavatele tepla, měli byste s tím začít hned, než bude pozdě. Pokud jste však se svým dodavatelem tepla spokojeni, pak se soustřeďte hlavně na to, jestli je vaše topení v pořádku či zdali jsou kamna plně funkční. Mnoho lidí se nyní  – těsně před podzimem – rozhodne pro výměnu krbových kamen. A tak se tedy rozhodují, jaká kamna si vybrat.

Podle čeho bychom měli kamna vybírat?

Jestliže uvažujeme o koupi nových krbových kamen, pak bychom je měli volit hlavně dle výkonu. Samozřejmě se má brát v úvahu i vytápěný prostor a dále také zateplení nebo celková izolace domu.

Krbová kamna v poslední době s koupí nabírají na síle. Lidé si tento zdroj vytápěná kupují čím dál častěji, protože vytápění dřevem je zkrátka mnohem levnější než vytápění klasickým plynem nebo elektřinou. Mimo to je krb příjemný společník do domácnosti a z amerických filmů víme, že na koberci před krbem se hrají krásně například různé společenské hry nebo se zde tráví moc hezky večer s rodinou.

Proč se máme rozhodovat hlavně podle výkonu krbových kamen?

Výkon je u krbových kamen opravdu nejdůležitější. Výkon se však řídí hlavně velikostí vytápěného prostoru. Obvykle se orientujeme podle čísla v krychlových metrech, protože právě ta jsou uváděny výrobcem. Toto číslo vás bude informovat o tom, jak velkou místnost karma vytopí.

Napsat komentář