podklady pro začátek podnikání

Podklady pro začínající podnikatele

Pokud se rovnýma nohama právě vrháte do podnikání, máme pro vás pár rad,kde najít informace. Budete potřebovat pár razítek, vyplněných formulářů a oběhnutých úřadů. Je také třeba rozhodnout, kolik bude třeba peněz a kdo za vás bude dělat například účetnictví? Jaké jsou nově vzniklé povinnosti vůči zdravotní pojišťovně a také sociálnímu úřadu? A víte, kde hledat tyto informace?

Základní pojmy

Máte již v hlavě či na papíře váš podnikatelský záměr? Věnovali jste mu spoustu energie, ale nyní se potýkáte s pocitem, že máte opravdu příliš málo znalostí, pro skok do vody rovnýma nohama? Nenechte se odradit a do podnikání se pusťte. Se základními pojmy, které se mohou týkat všech druhů živností a veškerými povinnostmi při jejich zakládání, se dá hravě seznámit.
Pokud již stojíte na startovní čáře, osvojte si základní termíny jako je seznámení s firemními financemi a jaký je postup v oblasti e-commerce. Elektronická komerce, tedy jinak e-komerce je forma obchodování, kdy se k realizaci svých obchodních transakcí mezi vlastními organizačními jednotkami, dodavateli a zákazníky velmi výrazně využívá moderní elektronická komunikační forma všech možných prostředků.

Základní infrastrukturou je zde použití internetu,cíleně jeho webové části a dalších elektronických forem prostředků. Co si pod tím představit? Patří sem elektronická pošta, telefon či využití účtu a platebních karet. Samotné elektronické obchodování už lze tedy považovat za jednu z platných součástí vašeho elektronického podnikání. Podoblastí je pak třeba zvládnutí základních pojmů v oblasti založení a provozování e-shopu.

Průvodce podnikáním

Průvodce je schopen vám odpovědět na dotazy ohledně povinností, které máte, pokud třeba chcete podnikat na vedlejší či hlavní podnikatelskou činnost jako OSVČ. Pokud budete zaměstnávat už i zaměstnance, berete na sebe další rámec povinností. Důležitou podoblast zde také představují i základy účetnictví, které musí mít v malíčku každý podnikatel, i když má vedle sebe schopnou účetní.

Velký průvodce podnikáním s názvem Jak podnikat, má 6 základních podoblastí, kam patří základní termíny, firemní finance, rady jak založit a provozovat e-shop, podnikání jako vedlejší činnost, přijímání zaměstnanců a základy účetnictví.
Odkaz: Vrháte se do podnikání? Náš průvodce vás začátky provede krok po kroku

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.