franchising omv

OMV a franšízový systém? Proč ne?

Franchising je oblíbený systém podnikání řady z nás. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, tedy už od úplného začátku podnikání budete vystupovat pod značkou, která má své jisté jméno na trhu. To se mnohdy může jevit jako pěkná výhoda, ovšem mnohdy tomu opravdu tak není. Je však skvělé, že se do tohoto řetězce dává čím dál více firem, proto si zájemci o investování mohou značně vybírat a vybrat si mohou následně takovou společnost, kterou znají, která by je zajímala a u které by mohli vymyslet řadu nových inovací, kterými by jistě zaujali řadu návštěvníků.

Pomocí franchisingu můžete podnikat například v obchodech rychlého občerstvení. Tato oblast franšízových řetězců je nejvíce oblíbená. Na druhou stranu není to jediné odvětví, ve kterém se dá podnikat pomocí tohoto systému. I když si velký řada lidí myslí, že lze podnikat pouze ve fastfoodech, podnikat se nyní může už pod značkami zdravého občerstvení, dále pod značkami nejrůznější kosmetiky, módy, bankami nebo také pod OMV. Myslíte si, že čerpací stanice nemohou mít své vlastní franšízové pobočky? Tak to se pak pletete, protože jejich franšízové pobočky neznají konce!

Jedná se o rakouskou společnost

OMV je rakouská nadnárodní společnost, která na trhu působí už od roku 1991. Své zkušenosti tedy nasbírané už mají, proto možná pod touto hlavičkou chce působit řada investorů. Tyto čerpací stanice jsou navíc multifunkčním centrem mnoha služeb. Zákazníci totiž mají k dispozici nejen paliva, ale také maziva. Rádi budou i ti, kteří hledají rychlé umytí svých vozů. V České republice se značka může pyšnit už skoro svou stovkou svých franšízových provozoven. Ty jsou však jen zlomek poboček, které se vyskytují po celé Evropě. V Evropě jich je totiž už přes tři tisíce sedm set! A jejich počet neustále roste, protože těchto služeb není nikdy dost.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..