Odepište si dovolenou

Odepište si dovolenou legálně z daní

Cesta podnikání je pro řadu lidí velmi aktuálním řešením v situaci, kdy touží po jakési finanční, ale také i po časové svobodě. Jenže podnikání není pouze o časové svobodě a finančním bezpečí – jedná se především o dlouhou túru, která vede právě k těmto dvěma záležitostem, které jsou jakýmsi cílem mnoha lidí v podnikatelské branži. Jenže málo kdo si uvědomuje, že podnikání má své plusy, ale také má i své mínusy.  Nemáme svou vlastní dovolenou, nemáme ani čas, který můžeme věnovat tomu, čemu bychom chtěli. Tedy pakliže nejsme už v takovém stádiu, ve kterém máme vykonány všechny zakázky a máme splacené všechny závazky. Pak si můžeme dopřát vysněnou dovolenou, která v sobě nese ten potřebný odpočinek, po němž jsme toužili pěknou dobu.

Ovšem pak přijde na začátku roku daňové přiznání a najednou si uvědomujeme, že nám ani ten dovolenkový odpočinek nijak zvlášť nepomohl. Tedy pomohl nám pouze v jednom, a sice v tom, že jsme mohli konečně legálně odepsat z daní některé části dovolené, tedy v konečném důsledku jsme neplatili tolik, kolik bychom platili, kdybychom nepodnikali a vyjeli si na vysněnou dovolenou.

Nepoutejte na sebe pozornost kontrolorů

Řada podnikatelů si však chce odečíst naprosto celou dovolenou z daní. Tedy takové náklady na týdenní pobyty a jiné ovšem přitahují pouze pozornost kontrolorů a ti si následně dají moc dobře pozor na to, co si vlastně z daní odepisujete a co ne.

Užít si dovolenou na firmu je mnohdy velmi lákavé pro řadu podnikatelů, ale už menší část z nich si uvědomuje, že se jim to také nemusí vyplatit tak, jak si na první pohled mysleli. Většinou se vyplatí uplatnit si slevy na dani tehdy, kdy jste v zahraničí, ale na pracovní cestě. Najednou si můžete do nákladů dát účtenky za nocleh, dále také za cestu, za parkovné auta nebo také za další náklady, které se pojí s pracovními povinnostmi samotného podnikatele. Myslete však na to, že použitelné jsou účtenky pouze za jednu osobu, nikoliv za více. Musí být rozděleny tak, aby bylo jasně viděno, jaké výdaje byly minuty na pracovní povinnosti a jaké byly pouze pro vlastní potřebu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..