Češi neumí šetřit

Češi neumí šetřit, a to díky jejich slabé vůli

Je konec dubna, což nás dovádí k tomu, abychom si položili otázku, zdali jsme dodrželi novoroční předsevzetí. Řada lidí si dala novoroční předsevzetí ohledně hubnutí, ovšem řada jiných lidí se rozhodla například po začátku nového roku značně šetřit. Uvědomili si totiž, že vánoční svátky byly pro ně dost finančně náročné a že nyní je leden takový, kdy lidé nesmí utrácet a vlastně se svými financemi jen přežívají. Ostatně toto je problém řady Čechů a není se čemu divit, protože jsme národ, který je znám svým utrácením. Ano, peníze by se sice stále měly točit a měly by být stále v jednom kole, ale pakliže se nenaučíme s penězi hospodařit, nikdy se nemůžeme radovat z toho, že jsme například finančně nezávislí.

Není se čemu divit, když po třech měsících téměř třetina lidí své novoroční předsevzetí o šetření porušila, protože se zkrátka neovládli a utráceli o sto šest. Většinou se však neutrácí za věci do domácnosti, ale svou roli hrají především věci, které jen tak dělají radost. Mnoho lidí se dokonce naučilo odměňovat se za úspěchy, kterých daný den dokážou, i když se mnohdy jedná o naprosté banality.

Jaké jsou plány většiny Čechů?

Řada Čechů chtěla novoročním předsevzetím o šetření dokázat to, že za zbytečnosti se zkrátka nemá utrácet a že odkládání části výplaty je pak velmi dobré pro budoucnost, protože si následně můžeme koupit mnohem dražší věc. Jenže jak to bývá – plány většinou nevycházejí. Není se čemu divit, když tedy i tento plán značně selhal. Navíc se Češi rozhodli k tomu, že ani banku nechtějí měnit, i když jim někdo nabízí mnohem lepší a výhodnější podmínky. Jednoduše s porušením předsevzetí se rozhodli, že pár korun co měsíc jako poplatek bance obětují.

Porušení takového plánování se stalo kvůli tomu, že sice se obyvatelé České republiky rozhodli šetřit, ale nevychází jim to, protože se zase na druhou stranu neradi omezují. Omezení tedy pro ně jsou mnohem horší než fakt, že možná díky utrácení budou jednoho dne na mizině.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.