ochraňte své podnikání před pokutami z oblasti bezpečnosti práce

Ochraňte své podnikání před pokutami z oblasti bezpečnosti práce

Státní úřad inspekce práce opět vydal roční souhrnnou zprávu o výsledcích kontrolních akcí za rok 2022. Jak dopadly kontroly bezpečnosti práce a jak vysoké byly minulý rok sankce? Extéria a její služby jsou na trhu stále důležitější. Ochraňte své podnikání před pokutami inspekce.

Podnětů ke kontrole v oblasti BOZP bylo v roce 2022 téměř stejné množství jako v předchozích letech. Inspektoři provedli celkem 7 232 kontrol zaměřených na bezpečnost práce a vyhrazená technická zařízení (VTZ). Za porušení právních předpisů bylo v roce 2022 v oblastech BOZP, VTZ a v oblasti ochrany zdraví před škodlivými účinky návykových látek uloženo celkem 884 pokut ve výši 28 784 800 Kč. (zdroj: SÚIP).

Přečtěte si také: Je vhodná doba na start podnikání?

Extéria se o vše postará

Evropská unie stále zpřísňuje pravidla v oblasti bezpečnosti práce a je velmi těžké se v neustálých změnách a novelizacích orientovat. Není rok, aby neproběhly změny, které se dotýkají třeba i vašeho podnikání. Nelámejte si hlavu a neplýtvejte časem nad množstvím papírů, dokumentací a prověrkami. Obraťte se na někoho, kdo se o vše postará za vás, a vy tak budete mít prostor pouze pro svůj byznys.

Bezpečnost práce je zákonem daná povinnost a za její nedodržování či porušování hrozí vysoké sankce, které mohou mít na podnik dokonce likvidační dopad. Technici Extérie provádějí pravidelné roční prověrky, zajistí vám veškerou dokumentaci i její aktualizace a v případě kontroly vás dokonce zastoupí.

Jedinečnost na trhu v bezpečnosti práce

Právě souhrnná zpráva SÚIP prokazuje, jak je důležité nabízet zajištění bezpečnosti práce dalším firmám a podnikatelům, kteří se mnohdy ve všech předpisech a zákonech ztrácejí. Dá se říci, že zpráva shrnuje problémy a porušení v bodech, na které narážejí i naši technici při prověrkách a jejich řešení je pro ně běžnou každodenní součástí. Žádná jiná firma na trhu neposkytuje komplexní služby jako Extéria.

Přečtěte si také: Farmářské trhy také čelí kontrolám inspekce.

Chcete mít BOZP a PO v naprostém pořádku a obstát u každé návštěvy inspekce? Neváhejte e ozvat EXTÉRII, která vše vyřeší za vás. Nebo vás naopak láká spíše zákulisí BOZP a máte ambice na spolupráci s námi? Podívejte se na náš kariérní web, možná zde čeká pozice přímo pro vás.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..