sjednocení týmu je klíčové pro vaši firmu

Jak na efektivní sjednocení týmů

Budování značky a firmy není jen o jedincích, ale o každém jednom týmu, který pro ni pracuje. Ačkoliv je soutěžení mezi jednotlivými týmy nebo odděleními v jisté míře v pořádku, dokáže také velmi ovlivnit chod a prosperitu celé značky. Poradíme vám, jak efektivně uděláte sjednocení týmů ve firmě tak, aby společně uměly fungovat.

Každou firmu a její chod tvoří lidé, a jakmile zde jeden článek stojí nebo zbrojí proti ostatním, zaděláváte si na problém. Často také vznikají spory mezi jednotlivými odděleními, které si navzájem přehazují úkoly a svádějí na sebe vzniklé problémy. Pokud jednotlivá oddělení a týmy nedokáží navzájem komunikovat a pomáhat si, zbytečně se vám kupí problémy na hromadě a firma bude postupovat dopředu jen velmi pomalu. Ačkoliv je jistá soutěživost mezi zaměstnanci a jejich týmy dobrá, všechno má své meze.

Přečtěte si také: Ženy a podnikání

Motivujte je ke spolupráci

Zkuste všem vysvětlit, že firma se v zásadě nedělí na „my“ a „oni“, protože všichni kopeme za stejný tým. Oddělení jsou jen jednotky velkého stroje, který pojede dopředu jen v případě, že všichni budou spolupracovat. Motivace ke spolupráci mezi oddělení mohou být různé, ať už to jsou společné meetingy, kde se všichni setkávají a poznávají, nebo školení, kde se prakticky stírají rozdíly mezi tím, „kdo kam patří“.

Sjednocení systémů

Zajistěte, aby měly týmy jednotící prvek či systém, kterému všichni rozumí a ve kterém se navzájem setkávají a pracují. Může to být Google disk, Freelo nebo Teams, záleží to jen na vás. Taková síť se stane doménou, na které se všichni navzájem uvidíte bez příslušnosti k nějakému týmu, ale jako jednotliví lidé.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..