repasované servery

O repasované servery je mezi českými podnikateli zájem. Proč do nich jít a co si ohlídat?

Jednou z možností, jak výrazně snížit náklady, je nákup repasované výpočetní techniky. Přívlastek „repasované“ označuje zařízení, které již bylo používáno, ale prošlo vyčištěním a případně výměnou nefunkčních komponentů. Do prodeje se dostává v perfektním stavu a může bezproblémově fungovat po několik dalších let. Výše úspory závisí na parametrech a značce, nicméně obecně jde až o desítky tisíc korun za server.

Český prodejce vs. zahraničí

Repasované servery nejsou rohlíky, zájemce se po nich musí poohlédnout u specializovaného prodejce. Působí jich u nás poměrně dost a v zahraničí mnohonásobně více. Jaké jsou mezi tuzemskými a zahraničními e-shopy?

Zahraniční e-shopy jsou oproti českým o něco levnější a obvykle se chlubí větší nabídkou. Naši prodejci nabízí komunikaci v češtině a služby, které by ze zahraničí realizovat nešly (např. zapojení serverů přímo v serverovně u zákazníka, záruka next buisiness day – oprava do druhého dne apod.). S cenami to navíc v posledních letech není tak horké, i u nás lze sehnat špičkovou repasovanou techniku za velmi slušné peníze.

O rostoucí popularitě českých e-shopů svědčí fakt, že se u nás již v roce 2015 prodalo hardwaru odhadem za více než 50 milion korun. Podle prodejců mají prodeje rostoucí tendenci.

repasované servery

Vyberte si spolehlivou značku

Životnost repasovaného serveru může být velmi dlouhá, ovšem pouze ze předpokladu, že sáhnete po zařízení spolehlivé značky, a to ve vynikající kondici. Dobrou volbou může být HP server řady ProLiant, ale také Dell PowerEdge nebo IBM System. Dobré pověsti se těší i servery Fujitsu Primergy.

Repasované servery všech výše uvedených značek najdete v nabídce jednoho z největších českých prodejců czech-server.cz. Finální konfigurace je čistě v režii zákazníka – parametry jako velikost operační paměti, velikost diskového úložiště apod. si zvolíte sami podle potřeby. E-shop provozuje společnost ATICOM, která se v oboru pohybuje 11 let a zajišťuje kompletní servis včetně instalace systému.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.