výuční list

Nouze o lidi s výučním listem

Českou republiku neustále sužují různé problémy. Aktuální problémy se týkají především nedostatku lidí. Na trhu s pracovní sílou bohužel lidí není, což je důvod toho, proč mnoho firem krachuje, aniž by krachovat chtěly. Pracovníci se hledají opravdu všude, bohužel jich není. Nezaměstnanost je v Česku velmi nízká, ale to především díky sezonním pracím, které se staly opět oblíbené s příchodem teplého počasí. Navíc studenti vysokých škol mají aktuálně po zkouškách, což znamená, že i letní brigády jsou naprosto zabrané.

Zaměstnavatelé tedy nevědí, kde nové zaměstnance brát. Bohužel se musí spokojit se stávajícími zaměstnanci, ale je jich tak málo, že se bohužel musí domluvit na tom, že jejich výroba bude rapidně snížena. Aktuálně se dohledávají především řemeslníci s výučním listem, přesněji řečeno je aktuální sháňka především po svářečích, lakýrnících a elektromechanicích. Nedostatek skladníků však láká především takové firmy, které se zabývají internetovým obchodem či podobným oborem.

Proč chybí lidé s výučním listem?

Řemeslo má zlaté dno – opět toto staré přísloví mluví pravdu. Aktuálně se shání především ti, kteří výuční list mají. Většina současných zaměstnanců totiž odchází do důchodu, a to je ten největší problém. Největší nedostatek řemeslníků v poslední době hlásí především zemědělské firmy, dále strojírenské a stavební podniky. Poptávka se neustále zvyšuje i po nástrojářích, dále po lakýrnících a jak už bylo zmíněno – i po svářečích.

K těm, kteří se stále hledají do mnoha firem, se řadí i kurýři v oboru logistiky. Většinou se stávajícím zaměstnancům chtějí zavděčit, proto současní zaměstnavatelé volí to, že jim dávají možnost různých benefitů, mají zkrácené pracovní doby, aby měli více času i pro svůj osobní život. Jen aby na to společnosti ovšem zanedlouho nedoplatily.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..