vinařské oblasti

Nejlepší vinařské oblasti České republiky

Teplé počasí nám konečně umožňuje podniknout řadu báječných výletů, díky kterým naprosto zapomeneme, že existují nějaké starosti nebo podobné nepříjemnosti. Většinou se těšíme na to, že navštívíme spoustu hradů a zámků, což je naprosto skvělé využití volného času během víkendu. Takové zámky a hrady jsou naprosto fantastické pro rodiny s dětmi – rodiče se něco dozvědí, děti se naopak nadchnou tím, že jsou v místnostech, kde podle nich dříve žili princezny a princové, kteří se ucházeli před královskými rodiči o princezninu ruku. Mezi další oblíbené výlety o víkendech patří rozhodně i zoologické zahrady, které jsou jako stvořené taktéž pro rodiny s dětmi.

Pakliže však plánujete víkend bez dětí nebo jen s partou dobrých přátel, měli byste se poohlížet po nějakých skvělých víkendových pobytech v krásných koutech Česka. Mezi takové unikáty patří různé vinné oblasti, které jsou nejlepší samozřejmě na Moravě, což je oblast vínem naprosto proslulá. Mnoho lidí však neví, do jaké moravské oblasti zavítat, pokud chtějí strávit víkend v obložení vinné révy. Přinášíme proto několik typů, kde jsou ty nejlepší vinné oblasti celé České republiky.

Víno podle oblastí

Je zajímavé, že se víno pěstuje opravdu všude, na Moravě je však to nejlepší, to musíte uznat sami. Pokud byste chtěli zavítat do nějaké vinařské oblasti, pak se rozhodujte na základě toho, jaké město byste chtěli navštívit. Pokud by vás zajímala nějaká slovácká oblast, pak zamiřte do Uherského Hradiště, kde najdete opravdu unikátní druhy vín různých prestižních značek. Jestliže byste raději zajeli do Mikulova, pak ochutnejte víno třeba z Horních Věstonic, z Lednice, dále z Nového Přerova nebo z Popic. Samozřejmě své vinné poklady má i oblast mělnická. Mezi vinařské obce patří třeba Benátky nad Jizerou, dále Štětí, Mělník, Máslovice nebo Kralupy nad Vltavou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..