Hrady a zámky z pohádek

Navštivte hrady a zámky, které znáte ze známých pohádek!

Vánoční svátky se opět nesly nejen v kouzelném, ale taky i v hektickém duchu, protože jsme samozřejmě opět nestíhali nic kupovat ani péct vánoční cukroví. Naštěstí nestíhání bylo jenom otázkou předvánočního času, po Štědrém dni jsme si dopřávali ten pravý pokoj a klid, který k Vánocům patří. Samozřejmě jsme i opět našli čas na vánoční pohádky, které tolik milujeme. Jelikož je však po vánočních svátcích a dočkáme se jich opět až za rok, možná si je budete chtít připomenout už dříve. V tom případě byste se měli vydat právě na zámky a hrady, na nichž se tyto oblíbené vánoční pohádky natáčely.

Takových oblíbených vánočních pohádek je mnoho – nejvíce populární jsou ty pravé klasiky, nové pohádky už nejsou tak oblíbené. Výjimkou moderních a nových pohádek je pohádka Anděl Páně 2, která k televizním obrazovkám přilákala tři miliony diváků, což je až neuvěřitelné. K těm novým pohádkám se během Vánoc zařadila i pohádka Nejlepší přítel, která kupodivu nebyla vůbec špatnou.

Nicméně pojďme se zaměřit na ty staré dobré pohádky, které se nikdy neokoukají. Kde se vlastně natáčely?

Zlatovláska:

K velice oblíbeným starým českým pohádkám patří i známá Zlatovláska, kde jednu z hlavních postav ztvárnil i oblíbený (tenkrát ještě mladý) herec Štěpánek. Tato pohádka se točila hned na několika místech, ovšem k těm nejzajímavějším patří zámek Červená Lhota, což byl domov právě Zlatovlásky ve stejnojmenné pohádce.

Tři oříšky pro Popelku:

Mladou Libušku Šafránkovou milujete hlavně díky nestárnoucí pohádce Tři oříšky pro Popelku, což je pohádka, kterou si oblíbí i ti nejmenší. Karel Gott zpívá konečnou píseň, kdy se Popelka se svým princem dají dohromady. Ovšem otázkou je, kde se vlastně tato pohádka natáčela? Vodní hrad Švihov, který najdete u Klatov, byl jedním z míst, kde se tato pohádka natáčela. Pokud byste se však chtěli octnout v plesovém sále, musíte se vydat až do Drážďan, kde se natáčelo princovo zázemí. Aktuálně na hradě Moritzburg, což je druhé místo natáčení, se koná i výstava spojená s touto nestárnoucí klasikou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..