nachlazení

Nachlazení a jak s ním efektivně bojovat

Podzim je období, během kterého se nám ani nechce vylézat z postele, protože zkrátka je tak ošklivě, že by ani psa nevyhnal. Málokdy se stane, že je krásně slunečno. Během ošklivého počasí na nás snad na každém rohu čeká nějaký vir nebo bakterie, které nám často místo vážného onemocnění přinesou alespoň nějaké nachlazení, nejčastěji kašel nebo rýmičku. Jenže takové nachlazení je mnohdy mnohem otravnější, než samotná nemoc, proto si pojďme říct, jak s nachlazením účinně bojovat.

Máte dostatek vitaminů?

Kdybychom chtěli nachlazení předcházet, měli bychom mít velkou zásobu vitaminů. Denní konzumace ovoce a zeleniny by určitě neměla být zapomenuta. Jistě, všeho moc škodí, proto nejezte třeba denně šest a více mandarinek, protože vám nadměrná konzumace vitaminů může i uškodit. Nedostatek ale škodí mnohem výrazněji.

Pokud vám ani obrana ve formě vitaminů nepomohla a nachladili jste se, zkuste následující triky, které vás z nachlazení dostanou!

• Napařujte se

Jistě znáte napařování se. Není to samozřejmě napařování se nad druhé, ale je to jenom velice účinná aktivita, která vám rýmu zažene cobydup. Stačí jenom si sehnat nějaký lavor, do kterého napustíte opravdu vroucí vodu a do kterého rozpustíte sůl. Pak se jenom zakryjte ručníkem nad tímto lavorem (aby neunikala pára) a inhalujte. Nádech nosem, výdech pusou. Sůl dočista zažene rýmu.

• Med, citron, zázvor

Tuto trojkombinaci jistě moc dobře znáte. Pouze toto dokonale funguje proti nachlazení. Jen si všechno smíchejte, udělejte si takový „čajový odvar“ a pijte. Nic není účinnějšího.

• Česnek

Možná ještě něco účinnějšího je česnek. Česnek se tváří jako nějaká neškodná zelenina, která v sobě nese jenom dostatek vitaminů, ale skrývá v sobě mnohem více. Účinně bojuje proti nejhorším nemocem, jako je třeba rakovina cév nebo srdce. K tomu navíc perfektně bojuje proti nachlazení, proto byste určitě při nachlazení měli česnek zařadit do vašeho jídelníčku, například ve formě česnekové, klasické polévky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..