energie

Měníte energie? Nezapomeňte si ohlídat následující

Roční období jsou opravdu nevyzpytatelné. Přece jenom v létě se můžeme těšit sice z teplého počasí, ale někdy nás můžou postihnout takové chladné dny, kdy si dokonce i zatopíme. Je to hlavně tehdy, kdy nepřetržitě prší a kdy se počasí rovná spíše tomu podzimnímu. Ostatně podzim se pak nese ve znamení chladu, kdy už za okny pozorujeme, jak se k nám blíží zima. Někdy dokonce už na konci října zvažujeme, jestli nezačneme topit. Zima se pak nese ve znamení topení. Navíc ta letošní zima nám řádně dala a ani topení nestíhalo celý náš příbytek vytápět. Ostatně je nutné poznamenat, že zima se táhne většinou i do jara a přestáváme topit až během pozdních jarních dubnových dnů.

Ostatně v poslední době se spekuluje nad tím, že se nám jaro a podzim doslova vytratí a že počasí bude přecházet z extrému do extrému, tedy z třiceti stupňů nad nulou do třiceti stupňů pod nulou. Pokud takové extrémy opravu přijdou, pak je dobré se na ně připravit, a to tak, že se rozhodneme přejít ke kvalitnímu dodavateli energie. Pokud se vážně rozhodneme změnit dodavatele energií, dbejte na následující.

Nezapomeňte, že je to vaše právo

Pokud zvažujete, že změníte dodavatele plynu nebo elektřiny, nezapomeňte, že je to vaše výhradní právo, proto se nebojte této změny. Nikdo vám za to nic neudělá, nikdo vás neukřižuje. Je to vaše právo a máte na něj nárok. Pozor si však dejte na problémy, které mohou během této změny nastat.

V poslední době bylo prokázáno, že lidé jsou se svým dodavatelem více či méně opravdu spokojeni. Zájem o změnu dodavatele elektřiny a plynu tedy rapidně klesl. To je však situace spíše z loňského roku, letos je tomu trochu jinak. Od začátku letošního roku změnilo dodavatele zhruba sto pětasedmdesát tisíc domácností. Je to však stále relativně nízké číslo v porovnání s minulými léty.

Největší roli hraje nízká cena. Ovšem právě ona je také hlavním problémem, do kterého se můžete zamotat. Dbejte na to, abyste se vždy stoprocentně ujistili o skutečné ceně, kterou budete platit. Informujte se také o sankcích a o poplatcích, které vás mohou potkat. Díky takové změně můžete sice ušetřit velké peníze, ale pokud si nedáte pozor, můžete také o velké peníze přijít.

Samotná přechod od jednoho dodavatele elektřiny a plynu ke druhému trvá zhruba rok – ať jste dobře informováni.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..