Mějte produktivní den i vy. Prozradíme vám základní principy

Mějte produktivní den i vy. Prozradíme vám základní principy

Hlavně nepromarnit den – to je cíl nejednoho jedince. Lidé si dnes moc dobře uvědomují, že právě čas je to nejcennější, co máme k dispozici, a že je právě s časem nutné dobře nakládat. Pokud budeme čas dobře organizovat, rázem stihneme všechno, co jsme stihnout chtěli. Pokud se vám ale už nějakou dobu nedaří mít produktivní den, nabízí se otázka, co děláte špatně. Za neproduktivním dnem však pravděpodobně stojí základní principy, které zkrátka nedodržujete.  

Važte si každého rána 

Pokud bychom měli shrnout základní principy pro produktivní den, nejdříve bychom zmínili první princip, a sice “važte si každého vašeho rána”. Být vděčný za možnost znovu fungovat a něco zažít, to je dnes velice důležité. Navíc když se každý den vzbudíte, měli byste si rázem vzpomenout na to, pro co jste vstali, co je vaším cílem pro daný den a čeho chcete během daného dne dosáhnout. Pokud budete mít jasno v tom, co chcete udělat, co chcete dokázat, rázem bude každý den produktivnější.  

Pracujte chytře 

Mnozí lidé se domnívají, že jen ti, kteří pracují tvrdě, dosáhnou toho, po čem sní a o čem sní. Jenže to není tak úplně pravda. Není dobré pracovat tvrdě, daleko lepší je pracovat chytře a jednoduše. Abyste se zbytečně nevysilovali, měli byste trávit více času například přípravě či zamyšlení nad tím, jak danou věc udělat efektivněji, jinak, jak danou práci odvést rychle, přesto kvalitně a jednoduše. Nedržte se pravidla, které říká, že proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě.  

Zhodnoťte svůj den 

Každý člověk by měl pracovat se zpětnou vazbou. Nemáme na mysli pracování tak, že od klienta nebo spotřebitele dostanete zpětnou vazbu, ale máme na mysli především to, že byste měli každý večer zhodnotit svůj den a sami si dát jistou zpětnou vazbu. Například se denně zeptejte sami sebe, co se vám povedlo a co se vám například nepovedlo, co byste chtěli druhý den změnit. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..