Jaké jsou benefity rostlin v kancelářích?

Jaké jsou benefity rostlin v kancelářích?

Co patří do každé kanceláře? Bezesporu patří do kanceláře stoly, také židle. Jenže co dalšího? Nesmíme zapomenout na květiny, které mají i v kancelářích své místo. Mnozí lidé si říkají, že pokojové rostliny nemají v kancelářích co dělat, ale opak je pravdou. Květiny v kancelářích totiž dělají doslova divy! Prozraďme si nejen jejich benefity, ale také především to, jaké konkrétní rostliny se do kanceláře hodí, jaké mají v kancelářích své místo.  

Jaké jsou benefity rostlin v kancelářích 

Nejdříve se pozastavme nad jednotlivými benefity rostlin v kancelářích. Tou hlavní výhodou pokojových rostlin v kancelářích je to, že čistí vzduch. Mít zdravé pracovní prostředí je naprostým základem produktivní a efektivní práce. Dalo by se tedy také říct, že pokojové rostliny umístěné v kancelářích vedou ke zvýšení produktivity a také koncentrace. Navíc dělají z prostředí příjemnější pracovní zázemí a umí redukovat hluk, dělají jakousi zvukovou bariéru.  

Kromě toho zvyšují tvořivost, kreativitu, také zvyšují obranyschopnost organismu a mimo jiné filtrují škodlivé látky. Mají navíc příznivý vliv na psychiku a zdraví člověka, to ostatně prokázal nejeden průzkum.  

Jaké rostliny patří do kanceláře? 

Rostlin je však celá řada, a tak se nabízí otázka, jaké konkrétní rostliny patří právě do kanceláře. Jedním z favoritů je rostlina zvaná dracéna, která je sice jedovatá, přesto se do kanceláře hodí. Funguje totiž jako věc absorbující škodlivé látky z ovzduší, jako je formaldehyd, benzen nebo nejrůznější zplodiny z kouření.  

Další vhodnou rostlinou do kanceláře je také zamioculcas, který je poměrně nenáročný, přesto si ho nebudete moct v kanceláři vynachválit. Dokáže totiž zvlhčovat vzduch v místnostech, což ocení především alergici nebo astmatici.  

K dalším vhodným rostlinám do kanceláře patří lopatkovec nebe palmy.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..