pojištění

Lze se pojistit proti teroristickému útoku?

Doba dovolených je v plném proudu. Většinou si vybíráme dovolenou zejména podle destinace, ve které jsme ještě nebyli. V poslední době u nás však vyhrává spíše ta pravá česká dovolená, než nějaké cestování do zahraničí. Je to možná kvůli tomu, že některé lidi už omrzelo to, že musí cestovat neustále za stále slaným mořem a zas stále písečnou pláží. Možná je to proto, že ta pravá česká dovolená je přece jenom trochu levnější a dá se do ní přepravit autem. Možná se však Češi uchylují do krásných českých míst kvůli tomu, že se zkrátka bojí. Přece jenom aktuálně žijeme ve světě, kde se denně páchají nejrůznější teroristické útoky. Je venku teda nebezpečno, proto někteří opravdu chtějí zůstat v naší zemi, kde zatím nikdo nemá důvod páchat nějaký teroristický zločin.

Ve velké míře se tedy stává, že opravdu lidé dovolenou vybírají na základě toho, kde je a není možnost teroristického útoku. Jejich strach je samozřejmě oprávněný, ale na druhou stranu bychom tak nemohli vylézat opravdu nikam, protože se vše může zdát před naším domem. To, že se bojím je opravdu oprávněné, ale na druhou stranu si neodpírejme poznávat svět – přece jenom to všichni chtějí, abychom se báli a zůstávali doma. Budeme pak mnohem snadnějším terčem.

Nicméně při výběru dovolené se mnoho lidí ptá, jestli se například dá pojistit proti takovému teroristickému útoku. Jistota je přece jistota, i když teroristické útoky jsou stále jedna velká překvapení.

Jde to či nejde to?

Díky tomu, že se lidé opravdu bojí, tak se pojišťovny rozhodly zahrnout možnost teroristického útoku zahrnout do cestovního pojištění. Riziko je však mnohem menší, než například to, že nás zasáhne blesk. Zpravodajství však v poslední době na toto tolik upozorňuje, že lidé myslí jen a pouze na tuto možnost, která je na dovolené může potkat. Podle pojišťoven se však není třeba bát a není třeba se proti teroristickému útoku připojišťovat. Preventivně ho však zahrnuly do cestovních pojištění.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..