IT obory

IT školy lákají i dívky do tohoto oboru

Česká republika se stále potýká s mnohými problémy. Mezi aktuální problémy se řadí především nedostatek pracovní síly. I když ekonomika výrazně roste a je doslova na báječné dráze vedoucí k úspěchu a nezaměstnanost je velmi nízká, přesto mnoho společností krachuje, protože právě takové společnosti mají problém, jenž sužuje tuto zemi – a sice chybí jim zaměstnanci. Je důležité si uvědomit, že i když je nezaměstnanost nízká, nedostatek zaměstnanců může být aktuálním problémem a taky jím je. Bohužel společnosti nevědí, kde mají lidi hledat, proto jsou donuceni rekvalifikovat své stále zaměstnance nebo se po nich ohlížet i v zahraničí. Řada firem nahrazuje pracovníky stroji, aby se nemusela snížit plánovaná měsíční výroba.

Zaměstnanců, kteří chybí a které nejde jen tak nahradit, je nedostatek zejména v oboru IT. Obor informační technologie není jen tak pro někoho. Lidé působící v tomto oboru musí mít na tento obor hlavu, protože se jedná opravdu o velmi těžkou profesi. Jenže ti, kteří obvykle tento obor vystudují, se obracejí na zahraniční zaměstnavatele, protože si jsou moc dobře vědomi svých předností a vědí, že si v zahraničí vydělají mnohem více. V Česku však takoví lidé chybí a to je bohužel nepříjemná skutečnost zejména proto, že technologie naprosto ovládají současný svět.

Do oborů IT se lákají i děvčata

Firmy jsou už tak zoufalé, že se snaží do studia tohoto oboru nalákat dokonce i děvčata, která se doposud této profesi vyhýbala obloukem, protože si myslela, že tento obor není pro ně. Samozřejmě se mýlila, i řada žen má naprosto vhodné předpoklady pro studium tohoto oboru. Do tohoto oboru se však i přes možnou zálibu v počítačích hrne jen minimální procento dívek. Podle statistik se jedná o jednu dívku na zhruba devět chlapců. Vyváženost v tomto oboru tedy nefunguje, ale společnosti se rozhodly pro to něco udělat, protože o specialisty v oboru informační technologie je opravdu nouze, která jen tak asi nepřejde.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.