Snížení daňového základu

Jak letos snížit daňový základ a ušetřit tak na daních?

Každý rok touto dobou mají živnostníci dost práce. Musí totiž vyplnit růžový formulář, v němž zjistí, jak jsou na tom s daněmi. Daňové přiznání ale nevyplňují jenom podnikatelé, ale i zaměstnanci. Ne každý zaměstnavatel se o své zaměstnance po daňové stránce stará. Je třeba v případě zaměstnanců zažádat o zúčtování daní. Většinou si o toto zúčtování zažádáte pomocí formuláře, který najdete v účtárně podniku. Někdy musíte, jindy nemusíte daňové přiznání vyplňovat, ale pokud je vyplňování potřeba, měli byste vědět, jak letos daňový základ snížíte, tudíž jak ušetříte na dani.

Každý rok se najdou slevy nebo odchylky, díky kterým na dani můžete ušetřit. Nikdo na daních nechce platit moc, někdo dokonce nechce platit vůbec, ale to bohužel nejde. Daně je třeba odvádět. A když budete vědět, na čem ušetříte, tak to minimum, které zaplatíte, vám nebude ani vadit.

Kolik ušetříte s životním pojištěním?

Například u takového životního pojištění lze snížit daňový základ o neuvěřitelných 24 tisíc ročně! Samozřejmě i zde je jedno pravidlo, musíte mít sjednané životní pojištění s takzvanou rezervotvornou složkou. A smlouva, která pojednává o životním pojištění, musí být v režimu s daňovým zvýhodněním. Ostatní pojištění se bohužel neberou v úvahu.

Spoříte na důchod?

Slevu na dani dostanou i ti, kteří si poctivě spoří na důchod. Penzijní spoření jsou dnes nejoblíbenější spořicí produkty na trhu. Málokdo ví, že v České republice existuje až osm různých penzijních pojištění, z nichž každé nabízí hned několik zajímavých fondů, které můžete využít.

Díky penzijnímu spoření či penzijnímu připojištění můžete snížit svůj daňový základ.

Máte hypotéku?

Ušetřit mohou na daních i ti, kteří si vzali hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření. Pokud splácíte úvěr za účelem bytových potřeb, máte možnost snížit si svůj daňový základ o zaplacené úroky, a to až do neuvěřitelné výše 300 tisíc korun!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..