koberec nebo lino

Co je lepší – koberec nebo lino?

Při zařizování domácnosti dbáte na každý detail, který ve svém novém domě nebo bytě chcete. Snažíte se, aby byla domácnost podle aktuálních módních trendů, ale někdy vám chybí zkrátka něco, co vám dům trochu ucelí a díky čemuž se v něm budete cítit opravdu jako doma. V takovém případě pomůžou zejména květiny nebo například oblíbené fotografie, které vždy rozveselí a připomenou, že na tomto světě nejsme sami. Mnohdy pro náš lepší pocit z bydlení je skvělé i to, když na poličky posadíme například oblíbené suvenýry nebo něco, co je pro nás jakousi osobní vzpomínkou, na niž rádi vzpomínáme.

Abychom však dům měli útulný, pak se zaměřujeme i na jednotlivé záležitosti – tedy na to, co kde a bude a jak to bude. Rozhodujeme se, jestli dáme do koupelny vanu nebo sprchu, jestli je vhodné tam mít velké vestavěné zrcadlo nebo nikoliv. U kuchyně přemýšlíme nad tím, jestli budeme nebo nebudeme mít vestavěné spotřebiče nebo jestli budou v bílé nebo v nerezové barvě. Největší rozhodování však je ohledně lina nebo koberce. Přece jenom do kuchyně a koupelny se hodí kachličky nebo dlažba, na kterou se položí koberec, ale třeba v obývacím pokoji nebo v ložnici je trochu problém s tím, co bychom tam měli dát. Pojďme si tedy říct výhody a nevýhody, které nám pomohou v rozhodování.

Jaké jsou tedy výhody a nevýhody koberce a lina?

Co se týče financí, pak bychom se mohli shodnout na tom, že se obě dvě záležitosti pohybují v relativně stejné cenové hladině – vždy záleží na dodavateli a na tom, jak velká místnost to samozřejmě je. Řada firem nabízí i slevy při větším odběru. Co se týče udržení tepla – lino teplo samozřejmě udržuje, ale vnímáme ho spíše na koberci. Vše však záleží i na tom, jestli máme topení klasické nebo topení podlahové. I podle toho se musíme řídit. Velkou výhodou, kterou má lino před kobercem, je to, že právě lino je unikátní v tom, že se mnohem lépe čistí. Koberec je na čistění a na celkovou údržbu opravdu náročný. Lino se však lehce poškodí, například tehdy, kdy na něj spadne něco těžkého a ostrého.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..