pracovníci

Kteří pracovníci patří mezi nejžádanější?

Nedostatek pracovní síly je asi největší problém, který ve velké míře značně drásá s Českou republikou. Firmy jsou už doslova opravdu zoufalé a hledají možná řešení už dokonce i u sousedů nebo také v jiných zemích světa, protože v Česku ti schopní pracovníci opravdu nejsou. Není se čemu divit, stejně většina schopných zaměstnanců má svou hlavu a moc dobře ví, že v zahraničí za jeho služby dostane zaplaceno mnohem více, než v České republice. Otázkou ale zůstává, na co lákají čeští zaměstnavatelé své potencionální klienty? Co je tak může sem vylákat? Nejprve se jedná o první „výhodu“, a to je pro zaměstnavatele český životní styl. Zda se jedná o super benefit, díky kterému byste pustili své stávající místo a odešli za méně platově ohodnoceným místem, to už posuďte sami. Dále je také značným lákadlem opravdu rychlý kariérní růst, ale toto může být jen chytrý tah samotného zaměstnavatele.

Po kterých zaměstnancích je největší sháňka?

Na začátku roku jsme si byli všichni vědomi toho, že je nejvíce nedostatek dělníků na stavbách. Tento problém se vyřešil s nástupem teplého počasí, protože lidem už práce v příjemných teplotách vyhovovala. Nezaměstnanost dokonce klesla, a to díky sezonním pracím, které se také mohly rozjet už na začátku března. Co je však stálým problémem, tak je to, že je nedostatek nejen odborníků v oboru informační technologie, ale nyní už i operátorů výroby. Během posledních měsíců se stali operátoři výroby těmi nejžádanějšími zaměstnanci a zaměstnavatelé se o ně doslova perou a zkouší si je přebrat od své konkurence.

Obecně je však nyní známo, že mezi nejhledanější lidi patří všichni ti, kteří jakýmkoli způsobem spadají do průmyslové výroby. Těch je zkrátka na českém trhu s pracovní sílou minimum a bez nich by to doslova nešlo. Nyní se rozeběhl i takový trend, že místo dělníků, kteří nejsou k sehnání, se do běžného provozu mnoha firem zařadily i skupiny vězňů.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.