Český startup

Český startup získává investici v milionech dolarů!

Aplikace a nejrůznější startupy jsou populární zejména tehdy, kdy v sobě nesou zajímavé projekty. Jenže o takových projektech a aplikacích se většinou myslí, že jsou to jen práce zahraničních zemí. Vždyť nejlepší značky technologií jsou především ze zahraničí, ale co se týče startupů, i České republika může mít své vynikající aplikace, které mohou získat naprosté uznání, protože se stanou velmi populární, a to třeba díky svým investicím.

Tak tomu například bylo i tuzemského startupu Sapho, což je společnost, která je sice vedena Čechy, ale má sídlo konkrétně v Sillicon Valley. Hlavní vývoj je však vymýšlen v Praze, tedy stále je základ v České republice. V současné době tento startup sklízí jeden úspěch za druhým. Nyní například získal investici ve výši čtrnácti milionů dolarů, což je pro českou společnost opravdu unikátní úspěch, kterého se jen tak někdo nedočká.

V přepočtu se jedná o zhruba tři sta padesát milionů korun. Tato částka posunuje celkové investice až do dnešního dne na dvacet sedm a půl milionů dolarů. Ovšem u této částky se samozřejmě nezůstává a úspěch jistě poroste stále výše.

Jaké jsou vůbec služby tohoto startupu?

Tento startup nazvaný Sapho své služby postavil na zvýšení efektivity v korporacích, které díky své bohaté historii a tradici mohou přejít na naprosto jiná řešení. Byl vyvíjen od roku 2014, ale spuštěn byl až na konci roku toho loňského. Tehdy také získal svou první investici, která se skoro dotkla hranice deseti milionů dolarů.

Kdo patří mezi nejznámější klienty?

Ta doba byla pro tuto společnost naprosto klíčová. Od té doby rostl počet zákazníků ne o sto, ale rovnou o dvě stě procent. Mezi nejznámější klienty se začal řadit například podnik Microsoft nebo třeba i IBM. Hlavním cílem se pak najednou začal jevit fakt, že usilují o pokrytí nejvyššího počtu firem ze seznamu Fortune 500.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.