Papírové stravenky

Konec papírovým stravenkám. Připravte se na el. karty

Chodíte do práce, v níž dostáváte papírové stravenky? V tom případě se musíte připravit na změnu. Zanedlouho dojde totiž k výměně, kdy se klasické papírové stravenky vymění za elektronické karty. Jedná se o jistý soumrak papírových stravenek, což je benefit, který je v České republice mezi zaměstnanci velice oblíbený a čím dál více žádaný. Otázkou je, jak zaměstnanci přijmou tuto změnu?

Jak jsme zmínili, papírové stravenky jsou čím dál žádanějším benefitem. Stojí o ně skutečně kdekdo, mnohým lidem ale vadí, že díky nim mají plnou peněženku. Právě tito lidé ocení, když se papírové peněženky změní na elektronické karty, které jim nebudou zabírat tolik místa a které lehce strčí do jedné z přihrádek peněženky.

To, že jsou stravenky čím dál víc žádanějším benefitem, dosvědčuje i fakt, že stravenky dostává v České republice zhruba 1,3 milionu zaměstnanců. Ukázal to průzkum společnosti MasterCard, který tak dokázal, že stravenky jsou stále na prvních příčkách žebříčku nejoblíbenějších benefitů. Mnozí zaměstnanci, zhruba tři čtvrtiny z nich, je považují za natolik atraktivní, že se podle nich rozmýšlí, jestli přijmou nabízenou práci či nikoliv.

I pro zaměstnavatele je to výhodný benefit

Stravenky nabízí nejeden zaměstnavatel a nemůžeme se tomu divit. I pro zaměstnavatele je to poměrně výhodný benefit, který se nebojí nabídnout svým zaměstnancům. Stravenky totiž patří do daňově uznatelných nákladů, a to až do 55% hodnoty stravenky.

Podle aktuálních průzkumů s těmito poskytovanými stravenkami platí Češi v průměru třikrát týdně, pětina ze všech zaměstnanců s nimi platí dokonce každý den.

E-stravenky si nachází své místo v peněženkách

Je nutné zmínit, že ne každý zaměstnanec se pyšní papírovými stravenkami. Někteří zaměstnanci už mají takzvané e-stravenky, které se dostávají do módy a které zanedlouho bude mít naprosto každý zaměstnanec ve své peněžence. Jedná o jakési bezkontaktní karty, na které se každý měsíc připisuje částka papírových stravenek. Při placení se využívá jako klasický bezkontaktní karta.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.