Papírové stravenky

Konec papírovým stravenkám. Připravte se na el. karty

Chodíte do práce, v níž dostáváte papírové stravenky? V tom případě se musíte připravit na změnu. Zanedlouho dojde totiž k výměně, kdy se klasické papírové stravenky vymění za elektronické karty. Jedná se o jistý soumrak papírových stravenek, což je benefit, který je v České republice mezi zaměstnanci velice oblíbený a čím dál více žádaný. Otázkou je, jak zaměstnanci přijmou tuto změnu?

Jak jsme zmínili, papírové stravenky jsou čím dál žádanějším benefitem. Stojí o ně skutečně kdekdo, mnohým lidem ale vadí, že díky nim mají plnou peněženku. Právě tito lidé ocení, když se papírové peněženky změní na elektronické karty, které jim nebudou zabírat tolik místa a které lehce strčí do jedné z přihrádek peněženky.

To, že jsou stravenky čím dál víc žádanějším benefitem, dosvědčuje i fakt, že stravenky dostává v České republice zhruba 1,3 milionu zaměstnanců. Ukázal to průzkum společnosti MasterCard, který tak dokázal, že stravenky jsou stále na prvních příčkách žebříčku nejoblíbenějších benefitů. Mnozí zaměstnanci, zhruba tři čtvrtiny z nich, je považují za natolik atraktivní, že se podle nich rozmýšlí, jestli přijmou nabízenou práci či nikoliv.

I pro zaměstnavatele je to výhodný benefit

Stravenky nabízí nejeden zaměstnavatel a nemůžeme se tomu divit. I pro zaměstnavatele je to poměrně výhodný benefit, který se nebojí nabídnout svým zaměstnancům. Stravenky totiž patří do daňově uznatelných nákladů, a to až do 55% hodnoty stravenky.

Podle aktuálních průzkumů s těmito poskytovanými stravenkami platí Češi v průměru třikrát týdně, pětina ze všech zaměstnanců s nimi platí dokonce každý den.

E-stravenky si nachází své místo v peněženkách

Je nutné zmínit, že ne každý zaměstnanec se pyšní papírovými stravenkami. Někteří zaměstnanci už mají takzvané e-stravenky, které se dostávají do módy a které zanedlouho bude mít naprosto každý zaměstnanec ve své peněžence. Jedná o jakési bezkontaktní karty, na které se každý měsíc připisuje částka papírových stravenek. Při placení se využívá jako klasický bezkontaktní karta.

Napsat komentář