Na kolik nás vyjdou vánoční dárky

Na kolik nás letos vyjdou vánoční dárky?

Vánoční svátky se pomalu ale jistě blíží. Jistě už začínáte péct vánoční cukroví, pomalu ale jistě dokonce uklízíte, abyste potom všechno stíhali tak, jak máte. Vánoční dárky však určitě necháváte na poslední chvilku. To už je jakýsi zlozvyk nás Čechů. I když nikdo nemá rád davy bláznivých lidí v obchodech, kdy lidé nakupují jako zběsilí, kdy je zboží vyprodané a kdy se stojí doslova hodinové fronty u pokladen, přesto nakupujeme až na poslední chvilku. Letos bychom měli začít skutečně co nejdříve, protože nikdo nechce, aby Štědrý den byl následně zklamáním.

Vánoční svátky jsou každým rokem velký zásah do našich financí, bohužel. Nakupujeme dostateční množství surovin na pečení cukroví a samotné vánoční dárky jsou rok od roku dražší. Možná nejsou ani tak dražší – možná si jenom přejeme čím dál dražší vánoční dárky. Děti už nechtějí plyšáky, ale chtějí raději elektroniku, ženy už nechtějí pyžama, ale chtějí raději drahé šperky. Není se čemu divit, že nás tak letos vyjdou vánoční dárky dvakrát víc, než kolik plánujeme.

Vánoce už nejsou jenom o tom, že je rodina spolu

Dříve bývaly vánoční svátky hlavně o tom, že je rodina spolu, že je klid a pohoda. Nyní jsou však bohužel vánoční svátky skutečně převážně o dárcích. Každým rokem se jenom modlíme, aby nás vánoční svátky nezruinovaly. Bereme si půjčky, abychom vyhověli všem blízkým a dali jim to, po čem touží.

Kolik nás letos vyjdou vánoční nákupy?

Letos plánuje každý Čech pořídit v průměru šest dárků s tím, že plánují utratit zhruba do pěti tisíc korun. Jenže podle průzkumů jsou to skutečně jenom plány, které nakonec nevyjdou. Průměrná čtyřčlenná rodina utratí zhruba třináct tisíc korun. To už je jedna minimální mzda třeba jednoho z rodičů!

Jak na vánočních dárcích ušetřit?

Aby vás vánoční nakupování nezruinovalo, vyplatí se nakupovat ve slevách nebo se rozhodněte používat cenové srovnávače, které vám ukážou tu nejvýhodnější cenu dárku, po kterém někdo z vašich blízkých touží.

Napsat komentář