kočičí motivy

Kočičí motivy dnes musí být součástí našich domovů!

V poslední době jsme svědky různých novinek hlavně ve světě bydlení. Právě do tohoto světa se rozhodla móda zasáhnout, ale většinou přidala jenom řadu doplňků, které se vyplatí mít doma. Pokud milujete jedinečnost, pak byste rozhodně měli sáhnout po extravagantních kouscích, mezi něž patří například zvířecí hlavy, které dneska najdete třeba v podobě věšáků. Ovšem jedno zvíře je třeba mít doma celé, nejen ve velikosti hlavy – a to je kočka.

Kočky se staly poměrně populární jako domácí mazlíčkové, ale jen málokdo ví, že se kočičí motivy dostaly i do domácností jako doplňky. Každá moderní domácnost, která samozřejmě není zařízená v nějakém luxusním stylu, ale spíše v takovém tom běžném, čistém a moderním stylu, by měla mít všude, kde se podíváme kočičí motivy. Mezi hlavní a nejvíce vyhledávané doplňky patří například takové, které jsou určené pro stolování. Jsou kupované hlavně proto, že samozřejmě zpestří každou jídelní tabuli – navíc dodá trochu elegance.

V jakých podobách kočičí motivy ještě najdu?

Samozřejmě to není jenom o stolování. Kočičí motivy najdete nejen na ubrusech nebo prostíráních, ale také i třeba na povlacích na polštáře, které se dokonale hodí nejen do obývacího pokoje, ale také samozřejmě do ložnice. Je však nutné mít na mysli, abyste nepletli jablka s hruškami – tedy nemíchejte jeden druh zvířat s jiným. Stejně tak nepůsobí sympaticky třeba povlak s kočkami dvakrát. Nedávejte tedy dva stejně povlaky na polštáře vedle sebe.

Mimo to najdete kočky třeba ve své dřevěné nebo keramické podobě. Ty jsou krásné hlavně na oknech, kde dokonale ladí třeba s květináči, jež jsou naplněny pokojovými rostlinami.

Proč právě kočka?

Kočičí vzory však nejsou moderní jenom proto, že si to zkrátka někdo, kdo udává módu, usmyslel. Jedná se nejen o příjemného mazlíčka, ale také je kočka symbol štěstí. Mimo jiné se říká, že chrání před chudobou. Tudíž o pozitivní atmosféru nebude ve vaší domácnosti najednou nouze.

Tento motiv se stal populární hlavně v Číně nebo ve Francii. Vzor je právě těmito zeměmi inspirovaný.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.