Knížky, které vás namotivují k podnikání

Začíná to chmurné období, kdy je na obloze šeď, neustále prší, venku je zima a efektivita s produktivitou nám klesá (spolu s venkovními teplotami) pod bod mrazu. V takových chvílích se nám chce akorát tak zachumlat pod peřinu, vzít si do ruky horkou kávu nebo čaj a koukat na oblíbený film či seriál. My vám ale místo toho doporučujeme vzít si knížku a nastartovat sebe i své podnikání!

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem

Kniha zakladatelů 37signals a známé project acccount webové aplikace Basecamp, Jasona Frieda a Davida Heinemeier Hanssona, je určená všem podnikatelům, kteří se chtějí zastavit, podívat se na své dosavadní podnikání s odstupem a nadhledem.

V útlé knížce jsou v jasných krocích a bez zbytečné omáčky nastíněné nové pohledy na zajeté podnikatelské kroky a procesy. Autoři jdou přímo k věci, vždy v několikách větách (maximálně 1-2 stránky) popíšou danou problematiku a nechodí dlouho okolo horké kaše.

Kniha vám ukáže nový pohled na věc a pomůže vám myslet jinak. Poradí, jak být produktivnější, efektivnější a dá vám spoustu nových nápadů a neobvyklých myšlenek.

Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové

Pro všechny, kteří chtějí podnikat a být volnonožcem, je tato kniha něco jako bible. Zakladatel webové platformy pro freelancery, Robert Vlach, ve své publikaci čerpá ze svých zkušeností, i zkušeností jiných úspěšných podnikatelů a dává tak ucelený návod na to, jak se uživit a stát se úspěšných podnikatelem na volné noze.

Začněte s PROČ

Jako malé děti, stejně i vy byste měli zjišťovat, jak fungují některé věci a procesy a zejména PROČ. Simon Sinek přišel s myšlenkou, že bychom měli přijít s touto otázkou a ptát se: „Proč dělám, to co dělám?“, „Proč je někdo úspěšnější?“, „Proč se vám něco nedaří?“ apod. Analyzoval některé úspěšné osobnosti (Martin Luther King Jr., Steve Jobs a další) a přišel na jakousi spojitost v jejich myšlení: všichni začali nejdříve s otázkou PROČ?, až po tom se ptali CO a JAK.

Tato kniha vám pomůže proniknout do myšlení úspěšných a zároveň vysvětluje pády jiných neúspěšných společností a osobností. Poodkrývá tak tajemství úspěchu.

Máte rádi upřímnost a neberete si kritiku osobně? Možná by vám sedla radikální otevřenost!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..