Česká koruna na trhu

Kde letos nakoupíme nejvíce za českou tisícovku?

Blíží se doba letních dovolených, což znamená, že většina z nás už přemýšlí nad tím, kolik rozměnit peněz na tu pravou zahraniční dovolenou. Říká se, že na dovolené bychom neměli šetřit, protože se většinou vydáváme na místo, kam se už nikdy v životě nepodíváme. Pokud patříte k lidem, kteří by neradili utratili všechny své dosavadní úspory, poradíme vám, v jakých zemích se letos utratí nejméně a v jakých naopak nejvíce. Řekněme, že vyrazíme s tisícikorunou. Otázkou je, kde letos nakoupíme za českou tisícikorunu nejvíce a kde nejméně.

Každý, kdo letos cestuje do zahraničí, bude jistě potěšeni. Většina zahraničních zemí výrazně zlevnila oproti loňskému roku. Může za to zejména posílení české koruny vůči ostatním měnám, také došlo k oslabení dolaru vůči euru, a navíc to v mnohých zemích není zrovna nejlepší s bezpečnostní či politickou situací.

Pokud tedy ještě nejste pevně rozhodnuti, kam se letos vydáte, doporučujeme zamířit do jedné z níže uvedených zemí. Samozřejmě vám prozradíme, jaké zemi se vyvarovat, protože byste v nich za českou korunu nakoupili minimální množství věcí.

Nejlevnější destinace vhodné pro letní dovolenou

K výraznému zlevnění došlo zejména v Turecku, v Egyptě nebo taky v Tunisku. Ve všech těchto zemích a také v Maďarsku, Bulharsku a Chorvatsku (kde je mimochodem nyní nejlevněji), má naše tisícikoruna hodnotu zhruba patnácti set korun. Nakoupíte zde tedy dostatek všeho, po čem toužíte. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete koupit suvenýry nebo jen jídlo a vodu.

Nejdražší destinace vhodné pro letní dovolenou

Co se týče nejdražších destinací vhodných pro letní dovolenou, mezi nejdražšími zeměmi se objevila například Francie, kde má česká tisícikoruna hodnotu pouze 660 korun. Moc si za ni tedy nekoupíte. Mezi další země, kde s tisícikorunou moc nepochodíte, je Rakousko, kde má tisícikoruna hodnotu 670 korun, a taky Německo, kde má česká tisícikoruna hodnotu 690 korun.

Důležité je poznamenat, že není nutné měnit na dovolenou směňovat. Ve většině případech si vystačíte s pouhou kreditkou. V případě potřeby je možné vyměnit si peníze i na místě ve speciálních bankomatech, které jsou k tomu určeny.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.