úspory

Kam uložit své úspory?

Mnoho rodin má své úspory, které zrovna netouží nechat jenom v šuplíku, kde se vůbec nezvýhodní. Většinou lidé vkládali své úspory na spořicí účty, ale to nebylo zrovna to nejchytřejší, co mohli udělat, protože spořicí účty nejsou to nejlepší pro vaše peníze už jenom proto, že jsou hodně závislé na inflaci, a pokud inflace nějak zvláštně povyskočí, pak vám vaše úspory doslova „sežere“. Existuje však několik možností, které vám ukážou, že i menší úspory se dají efektivně investovat.

Pokud vaše úspory zrovna nepotřebujete, pak byste se opravdu mohli zkusit je zhodnotit. Přece jenom když už jste se pracně snažili dát úspory do kupy, pak si zasloužíte jejich alespoň drobné navýšení. Mnoho lidí si myslí, že když mají pár korun na svém účtu, pak nemohou investovat, ale není to tak. Takoví lidé se nesmí bát investovat i minimální částku. Jsou možnosti, jak zvýhodnit i několik tisíc korun, jen jste o nich možná doposud nevěděli.

Jaká je nejlepší pravidelná investice?

Jestliže byste chtěli investovat pravidelně, nikoliv jenom nárazově, rozhodně se vyhněte již zmiňovaným spořicím účtům. Raději se zaměřte na stavební spoření, které je na tom trochu lépe, než ten klasický spořicí účet, do něhož z velké míry sahá inflace. Ovšem při pravidelných investicích nejvíce vyhrajete tehdy, kdy své úspory budete vkládat do penzijního fondu. I když byste zvolili to nejzákladnější a nejbezpečnější investování, pak vám může přijít na účet zvýhodnění až v řádech desítek tisíc korun, což se rozhodně z několika tisíc dá považovat za skvělé zvýhodnění.

Pár zajímavostí o investování:

Jestli by vás zajímalo, jak to vlastně ve světě investicí chodí nebo jak jsme na tom v rámci naší České republiky, pak vám přinášíme pár faktů. Zhruba 54% Čechů investuje do spořicích účtů a bláhově si tedy myslí, že jim přijde na účet nějaké zvýhodnění. Zhruba 11% lidí u nás vyzkoušelo jednorázové investice vyšších částek. 64% Čechů v dnešní době šetří na penzi.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..