Kam se vydat během adventu

Kam se vydat během adventu?

Ta nejkrásnější doba se k nám pomalu ale jistě blíží. Blíží se čas krásných vánočních svátků – doba, která je svým způsobem nádherně kouzelná. Než však odbije hodina štědrovečerní večeře, čeká nás čas plný stresu. Většinou nestíháme nakoupit vánoční dárky, nestíháme většinou ani jíst či spát, protože neustále pečeme cukroví. Když však máme trošku času, jedeme nasávat tu pravou vánoční atmosféru do nějakého krásného města, kde se rok co rok konají krásné adventní trhy. Kam se letos vydáte vy?

Samozřejmě krásné vánoční trhy nabízí mnoho měst České republik. Lidé jezdí do Prahy (zdejší trhy na Staroměstském náměstí se vloni umístily mezi desítkou nejkrásnějších v České republice), řada jezdí do krásného Brna, jiní navštěvují ještě hezčí Olomouc. Své vlastní kouzlo má taky Český Krumlov, který se řadí k těm nejkrásnějším městům České republiky.

Pokud vás však český advent omrzel, vydejte se poznávat advent někam do zahraničí. Vždyť i v zahraničí, v Evropě konkrétně se taky slaví Vánoce. Vánoční trhy tu jsou však trochu hezčí a vyšperkovanější.

• ŘÍM

Málokdo to ví, ale krásný bývá během adventu Řím. Nejčastěji se sem jezdí na vánoční trhy na Piazza Navona. Nenajdeme zde však u nás tradiční svařené víno nebo punč či oblíbené trdelníky, ale ochutnáte zde například tradiční bábovku Pandorro nebo třeba nugát Torrone. Stromeček bývá většinou u slavného Kolosea.

• SALZBURG

A samozřejmě tradičními vánočními trhy jsou i ty v Salzburgu. Sem jezdí většina Čechů. Češi zde milují hlavně pražené kaštany, ale taky zdejší punč, tyrolský špek nebo třeba Mozartovy koule, které jsou v Salzburgu proslulé. Kromě toho se sem jezdí i na marcipán. Více lidí se sem naláká nikoliv přímo na trhy, ale hlavně na tradiční průvod čertů a jiných pekelníků Krampus, během kterého se bojí samozřejmě i dospělí.

• NORIMBERK

Je škoda, že mnoho lidí nejezdí do krásného, svátečního Norimberku. Jsou to nejslavnější vánoční trhy v celé Evropě, ale přece jenom sem zavítá jen málokterý Čech. Nejoblíbenější pochoutkou je zde vaječný punč se šlehačkou (což u nás není běžné) a dále taky norimberské klobásy. Děti si zde mohou psát Ježíškovi, protože pravidelně se zde vyskytuje takzvaná „Ježíškova pošta“, a kromě toho je zde i parní vláček nebo kolotoč plně k dispozici.

Napsat komentář