podnikatelé

Jakých chyb se nejvíce dopouští podnikatelé při zdaňování?

Daňové přiznání je někdy opravdu šílená záležitost. Mnoho živnostníků si uvědomí, že jejich příjmy nejsou zrovna tak v pořádku, jak by měly, a samozřejmě to samé platí také u výdajů. Jejich účetnictví je vedeno naprosto ledabyle, proto se není čemu divit, když si podnikatelé na poslední chvilku pronajímají řadu daňových poradců nebo například účetních, které jim vše udělají za naprosto zanedbatelnou částku. Navíc ten, kdo má svého daňového poradce nebo někoho, kdo se mu o účetnictví stará oficiálně, může své daňové přiznání podat až na začátku července. Jistý odklad této povinnosti mnohdy opravdu prospěje.

Nicméně i přesto se do daňového přiznání může vrazit několik chyb. Pakliže nejste někdo, kdo má na své daně experta – tedy daňového poradce nebo účetní – musí si tento růžový formulář vyplnit naprosto sám a bez chyb. Jenže chyb se mnohdy dopouští velká řada z nás, proto si pojďme ukázat ty nejčastější chyby, kterých se podnikatelé dopouštějí, a příští rok se jim vyvarujme. Mnohdy nám ušetří takové uvědomění si prohřešků a chyb nejen čas, ale také peníze, bez kterých to v dnešní době opravu nejde.

Jakých chyb se dopouštíme nejčastěji?

Tou největší chybou, kterou se při podávání daňového přiznání dopouštíme, je, že odevzdáváme daňové přiznání na poslední chvíli. Takové odevzdávání nás mnohdy dovádí do depresí a sankce se nám jednoduše stále navyšují, pakliže den po dni po termínu stále neodevzdáváme tuto povinnost. Velkou chybou je však také to, že se daňoví poplatníci většinou snaží uplatnit zvýhodnění, na která například nemají nárok. To znamená, že vše musí poté opět přepracovat nebo uvést dané zvýhodnění ve správné výši. Protože to, že zvýhodnění uplatníme ve vysokých a nepravdivých částkách, je také běžnou chybou, které se dopouští velká řada z nás.

Velké chyby jsou také tehdy, kdy si například v případě penzijního připojištění snižujeme daně. Jenže daňové slevy a úlevy jsou mnohdy podle nás naprosto jiné, než jaké ve skutečnosti jsou. Je nutné si je předem zjistit a nedopouštět se žádných hloupých chyb.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..