typ investora

Jaký jste typ investora?

Svět investicí a obchodu je stále otevřen řadě z nás, proto se není čemu divit, když tato riskantní možnost žití láká velkou většinu lidí. Je to totiž především proto, že chtějí mít do budoucna jakousi jistotu toho, že na jejich bankovním kontě se budou vyskytovat několika cifrové částky. Jenže být finančně zabezpečen není tak jednoduché – hlavně je toho velmi těžké dosáhnout tehdy, pakliže jste jen zaměstnáni a vaše veškeré úspory máte jen na spořicích účtech, kde se vaše peníze opravdu nezvýhodní, protože díky aktuální situaci vám je jen „sežere“ inflace. Proto byste mohli zvážit, jestli se nerozhodnete trochu riskovat a zkusit štěstí právě v otevřeném světě investování a financí. Jistě by vás tento svět nadchnul natolik, aby se z vás zanedlouho stali ti praví investoři, od kterých se řada lidí bude učit.

Při poznávání investorského světa budete přicházet na nejrůznější vlastnosti, o kterých jste ani nevěděli a netušili jste, že je máte. Podle takových vlastností se najednou bude ukazovat, jaký typ investora jste – jestli se hodíte do této branže nebo ne, jestli jste spíše obchodník či jste si zvolili správnou cestu. Většinou se to, jaký jste typ investora, pozná tehdy, kdy zjistíte, jestli spíše riskujete nebo peníze šetříte a tvoříte díky nulovému risku i nulové výnosy.

Každý člověk dává penězům jinou váhu

I od tohoto se můžete odrazit, pakliže byste chtěli zjistit, jaký typ investora jste. Každý člověk dává penězům jinou váhu – pro někoho je to jen legrace, která však k životu patří, pro jiného je to něco, bez čeho se neobejde, proto peníze dává na první příčku žebříčku priorit. Při zjišťování toho, jaký typ investora jste, je nutné si zodpovědět několik otázek, které se týkají různých věcí – například toho, jaké zaměstnání by vám vyhovovalo nejvíce. Pakliže se rozhodnete pro odpověď, která bude v sobě skrývat jistotu, i když se bude jednat o povolání, o němž víte, že není pro vás – pak jste rozhodně opatrní a života se bojíte. Pokud by však byla vaše odpověď riskantní, tak budete velmi dobrým investorem, který bude moct přeměnit své peníze na obrovské jmění.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..