do malého bytu

Jakou barvu zvolit do malého bytu?

Malý byt je většinou jedinou možností těch, kteří se rozhodli přestěhovat samostatně. Pakliže nechtějí platit velké nájmy za velké byty, rozhodnou se raději platit osm tisíc měsíčně například za drobnou jednopokojovou garsonku nebo za drobný byt 1+kk.

Samozřejmě je tu také možnost spolubydlení, protože přece jen pro začátek je možná velmi těžké rozhodnout se, jestli to zvládneme nebo nezvládneme sami, protože většinou ještě nemáme přesně stanovené zaměstnání. Pokud však patříte k těm, kteří se rozhodnou pro samostatný byt, většinou se jedná vážně o jednotlivce, protože dva se do drobného bytu vážně nevlezou. Přemýšlejí tedy většinou pouze o domácím mazlíčkovi, který by jim zpříjemňoval nevšední dny.

Pokud tedy bydlíte v drobném jednopokojovém bytě, možná po chvilce zatoužíte, aby byt vyzněl trochu větší, než ve skutečnosti vypadá. Rozhodnete se tedy například pro patro na spaní, které vám zachrání velkou část místnosti, a vy se najednou budete muset rozložit nejen na posteli, ale také si budete moci užívat i skvělého malého obývacího pokoje. Jenže patro na spaní vám sice ušetří místo, ale na druhou stranu vám byt opticky nezvětší. Musíte se tedy rozhodnout nějak vymalovat, protože bez dobrého vymalování to bohužel nejde.

Zvolte bílý nátěr, ale obměňte barvu dle jednotlivých koutů místnosti

Pakliže zvolíte bílou barvu, dosáhnete opticky větší místnosti, pokud k tomuto vymalování zvolíte také bílý nábytek. Proto se bude jednat o stejné odstíny, skvěle k sobě splynou, což znamená, že se vám pokoj optický zvětší, protože to bude vypadat, že tolik nábytku v domě nemáte. Pakliže však nechcete mít celý dům či byt pouze do jedné neutrální bílé barvy nebo vás po čase tato barva omrzela, zkuste alespoň kuchyňský kout vymalovat nějak jinak – tím, že rozlišíte každý kout jinou barvou, tak se vám opět dostane skvělého optického zvětšení.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.