Relax

Jak si v zimě udržet energii? Dopřejte si bdělý odpočinek

Mrazivé dny, za okny brzy tma a nedostatek energie. S těmito problémy v zimních měsících bojuje snad každý z nás. A právě zima je ideálním obdobím pro tzv. bdělý odpočinek, který potřebujeme pro své fyzické i psychické zdraví.

Co je to ten bdělý odpočinek, ptáte se? Jedná se o časové období odpočinku a reflektování myšlenek, kdy necháváme mozek zpracovávat informace, které se spontánně objeví. Jak si tedy dopřát více odpočinku a nezbláznit se z toho?

Vyhraďte si více času na práci

Možná vám to zní trošku kontraproduktivně. Přece chcete mít práci rychle hotovou. Jenže více času vám umožní ocenit věci, které byste jinak ani nevnímali. Může jít třeba o část povinností, které vás v práci baví. Zaměřte se proto na ty příjemnější části dne, které vám dělají radost, ať už jste doma nebo v práci.

Dělejte malé laskavosti

Nejen, že tím potěšíte druhé a vylepšíte si tím karmu. Obyčejné laskavosti snižují pocit úzkosti především u těch, kteří je dopřávají. Zkuste proto příště uvařit konvici kávy pro celou kancelář nebo pošlete nemocné kamarádce tipy na dobré seriály. Je to sice malé gesto, ale zaručeně budete mít ze sebe díky němu lepší pocit.

Dejte prostor nudě

Nuda představuje pomyslnou bránu ke kreativitě. Takže si klidně sem tam dopřejte pořádnou nudu, odložte mobilní telefon, vypněte sociální sítě a dejte průchod vaším myšlenkám a fantazii. Uvidíte, jak si u toho vaše mysl odpočine.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..