Jak psát e-maily podle Steva Jobse

Jak psát e-maily podle Steva Jobse

Už dávno nežijeme v minulém století, už dávno nemusíme posílat jen dopisy nebo dokonce ani poštovní holuby. V současné době využíváme ke komunikaci především e-maily, skrze které si budujeme spolupráce nebo domlouváme zakázky. Stejně jako v minulosti bylo důležité, jak dopis vypadal, dnes je důležité to, jak vypadá e-mail, z čeho je složený, jak se v něm vyjadřujeme či jestli oslovujeme toho, komu píšeme. Správně napsaný e-mail nám může přinést řadu pozitivního, může dokonce přinést i novou spolupráci, proto bychom měli vědět, jak e-maily správně psát, aby nám přinesly ovoce. A proč se to nenaučit rovnou od Steva Jobse, který se řadí k nejvíce inspirativním lidem světa? 

Steva Jobse rozhodně nemusíme dlouze představovat. Jedná se o zakladatele společnosti Apple, jedná se tedy o muže, díky kterému má drtivá většina populace v kapsách telefony s nakousnutým jablkem. Právě on si byl moc dobře vědomý toho, že správně napsaný e-mail je klíčem k úspěchu. Jak jsme zmínili, může rozjet nové spolupráce, na druhou stranu však i pouhý e-mail buduje vztahy se zákazníkem. Proto se naučme podle něj to, jak e-maily psát.  

Vždycky použijte jméno přijímatele 

Pokud chcete někoho přesvědčit, pokud chcete zaujmout nebo pokud chcete v někom vybudovat důvěru ve vás, rozhodně byste měli začít používat v e-mailech jméno přijímatele. Právě jméno vzbudí v člověku pocit, že se jedná o důležitý e-mail a že by neměl jeho čtení ledabyle odříct. Právě použití jména v e-mailu pomáhá i při navazování spojení, je to rozhodně dobrý krok správným směrem.  

Obsah by měl být dobře strukturovaný 

Jestliže víte, co od přijímatele potřebujete, vytvořte si jakousi strukturu, podle které budete e-mail psát. Obsah by se měl vždy řídit podle bodů, měl by být psaný podle předem dané struktury. Díky předem stanovené struktuře se vyhnete zbytečné omáčce kolem, která nikoho nebaví. Budete však struční a jasní, což je přesně to, co druhá strana ocení. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..