pojištění proti povodním

Jak je to s pojištěním proti povodním?

Příroda si z nás dělá opravdu legraci. Dokáže být někdy tak milá a krásná, jindy je však naprosto ničivá a krade nám životy. Aktuálně k těm nejničivějším věcem, které se proháněly světem, patří hurikán Irma, který byl bohužel na pátém, nejvyšším stupni a ničil vše, co mu přišlo do cesty. Lidé se nestíhali evakuovat, nestíhali si balit své věci, protože hurikán opravdu prošel celou řadou států, přičemž zničil neskutečné množství domů a ostatního majetku.

Právě hurikán Irma je důkazem toho, že příroda opravdu někdy umí být nemilosrdná a že bychom se proti ní měli nějak postavit nebo se na její výkyvy nálad nějak připravit. Přece jenom se sice u nás neprožene nějaký hurikán, ale na běžném pořádku jsou hořící domy od bouří, drobná tornáda nebo povodně, které kupodivu umí být ty nejničivější.

Voda jako nepřítel člověka?

Letošním rokem je tomu patnáct let, kdy si připomínáme nepříjemné povodně, které zaplavily naše hlavní město. Je neskutečné, jak ten čas letí od zdvižení hladiny Vltavy. Nicméně od té doby vzniklo na území České republiky mnoho jiných povodní a lidé se naučili, že je dobré být proti nim pojištěn, protože takové pojištění nám pomůže v době finanční krize, kdy nám povodně zničí náš majetek.

Jestliže se zajímáte o pojištění proti povodním, vždy je třeba se odrazit od místa, kde se vaše nemovitost nachází. Některé pojišťovny vás dokonce odmítnou pojistit, ale jestliže se vaše domácnosti nachází v blízkosti nějakého vodního toku, neměli by vám říct ne.

Do kolika korun dosahují škody po povodních?

Pokud si nejste jisti, jestli se pojistíte, pak se zamyslete nad tímto – jestliže se ocitáte v blízkosti nějakého vodního toku, pak je jasné, že si při nepřetržitých deštích opravdu můžete dostat do situace, kdy vám alespoň do sklepa zateče. Nicméně to je jenom začátek. Škody, které můžou způsobit povodně, mnohdy dosahují až do výše několika miliard korun, a to rozhodně není něco, co by běžný občan ze střední třídy dokázal zaplatit z vlastní kapsy ani tehdy, kdyby si na to vzal půjčku. Právě proto jsou tu pojištění a právě proto se vyplatí je mít.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..