IKEA

Inspirujte se myšlenkami Ingvara Kamprada, zakladatele řetězce IKEA

Každý člověk potřebuje být někdy motivovaný. Jsou dny, kdy se člověku nedaří, kdy má pocit, že spadl na naprosté dno, k něhož není možné se dostat zpátky nahoru. V takových chvílích pomůžou například různé motivační citáty, které člověka povzbudí, podpoří ho v cestě. Pár myšlenek za svůj život vyřkl i známý Ingvar Kamprada, kterého můžete znát jako zakladatele nestárnoucího a velice oblíbeného řetězce IKEA.

Ingvar Kamprad – švédský obchodník, který se proslavil nábytkem za minimální ceny. Jeho obchody jsou dnes i na mnoha místech České republiky, dokonce byl díky svému nábytkářskému řetězci IKEA součástí žebříčku nejbohatších lidí světa. Jeho majetek totiž v době umístění do první desítky nejbohatších lidí dosahoval skoro pětačtyřiceti miliard dolarů.

I když jeho životní úspěch zná celý svět, jeho příběh málokdo. Prozraďme si něco o jeho životě, následovně si prozraďme jeho myšlenky, které mohou nakopnout nejednoho budoucího podnikatele.

O Ingvarovi Kampradovi

Narodil se roku 1926 a už když měl pouhých deset let, prodával lidem dekorace či kuličková pera. Později založil známý řetězec s nábytkem, který dnes známe pod stejným názvem, a sice pod názvem IKEA. I když se jednalo o jednoho z nejbohatších lidí světa, byl známý svou skromností a spořivostí. Nikdy nejezdil v business třídě, upřednostňoval levnější a skromnější alternativu v podobě nižších tříd. Kromě své skromnosti se proslavil i několika myšlenkami, které pomáhají budovat byznys nejednomu podnikateli.

Myšlenky Ingvara Kamprada

  • “Jen ti, kteří spí, nedělají chyby.”
  • “Neznám lepší způsob vedení lidí, než jít jim příkladem. Je pro mě nepřijatelné cestovat první třídou, když vím, že kolegové jsou v ekonomické třídě.”
  • “Slovo ,nemožné’ vždy bylo a musí být vymazané z našich slovníků.”
  • “Společnost, která má pocit, že dosáhla svého cíle, začne rychle stagnovat a ztrácet svou vitalitu.”

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..